Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Survival 3C Masters - Istanbul (TUR)

Beter is Merckx nooit geweest: New York en Istanbul

Gepost door op 24 augustus 2019

Beter is Merckx nooit geweest: New York en Istanbul

© Kozoom Studio
Eddy Merckx als winnaar op het podium met de cheque van 50.000 dollar

ISTANBUL - De naam van Eddy Merckx stond na twee weken geleden in New York zaterdagavond weer in gouden letters bovenaan in de Survival 3C Masters in Istanbul. De Belgische biljarter, die zelden finalepartijen verliet, was in de Turkse metropool met grote voorsprong de beste in het gevecht met twee sterke Koreanen en zijn landgenoot Roland Forthomme. De eindzege in New York kwam tot stand na een one-man show tegen Torbjörn Blomdahl (40-10 in 10). In de Survival zegevierde Merckx met een straatlengte veschil: 134 punten tegen HaengJik Kim 46, Jae-Ho Cho 33 en Roland Forthomme 27. Beter dan Merckx in deze twee weken was op het biljart is hij nooit geweest.

Twee grote series in de finale, die een België-Zuid Korea was, sloegen het gat dat al vroeg de spanning uit de wedstrijd haalde. De '12' in de tweede beurt en de '15' in de vijfde beurt verlamden de tegenstand van HaengJik Kim, Jae-Ho Cho en Roland Forthomme, die alleen nog mochten strijden om de andere plaatsen op het podium van deze Survival. De gemiddeldes in die finale: Merckx 3.133, Kim 1.818, Cho 1.533, Forthomme 1.533

Eddy Merckx was de eerste winnaar van een Masters, die toen nog met computer-gestuurde posities werd gespeeld. De huidige toernooivorm werd vier keer gespeeld tot nu toe met Dani Sánchez, Dick Jaspers (twee keer) en Frédéric Caudron als winnaars. Met zijn overwinning verdiende Merckx 50.000 dollar, HaengJik Kim met zijn tweede plaats 21.000, Jae Ho Cho 18.000 en Roland Forthomme 15.000.

Merckx vertelde na de wedstrijd: ,,Ik speelde na die twee hoge series als in een droom. Ik kon het zelf haast niet geloven dat ik na een paar beurten al 100 punten voor stond. Ik was perplex: hoe had ik dit kunnen verwachten in een finale waarin het om zo veel geld ging. Je weet niet wat er gebeurt en daarom ging ik af en toe ook eens missen. Ik ben in heel de partij niet meer bedreigd, hoe is het mogelijk. Ik weet natuurlijk dat goed voorbereiden en concentreren op een finale een kwaliteit van me is. Maar je moet het altijd nog maar doen. Ik blijf er gewoon onder, met mijn twee voeten op de grond.''

De Belgisch sterspeler keerde vorige week woensdag terug van New York, is daarna af en toe blijven trainen en is in het weekend tussendoor met zijn vriend Nicky Verlinden naar Frankrijk gereisd om champagne te proeven en in te kopen. Dinsdag vertrok Merckx naar Istanbul voor de Survival. ,,Ik kan niet zeggen dat ik iets speciaals heb gedaan.'' Morgen reist Merckx terug naar België, waar hij maandag competitie speelt en dinsdag een wedstrijd voor de Antwerpse driebanden league speelt op de kleine tafel. ,,Dan ga ik één vrij weekend tegemoet en vertrek ik daarna naar Seoul voor de LGU Cup.'' Voor Merckx was de winstpremie van 50.000 dollar de tweede hoogste prijs die hij ooit heeft gewonnen. ,,Alleen in het McCreery toernooi in New York heb ik meer verdiend: 100.000 dollar.'' Hij vond de finale in Istanbul speciaal, omdat hij samen met Roland Forthomme tegenover twee Koreanen stond. ,,We zijn goede vrienden van elkaar, Roland en ik, dat gaf een prettig gevoel om samen aan tafel te staan.''

De eindstand in de finale:

1 Eddy Merckx 134-3.133-15
2 HaengJik Kim 46-1.818-7
3 Jae-Ho Cho 33-1.533-5
4 Roland Forthomme 27-1.533-6

Eddy Merckx, op weg naar een grote voorsprong in de finale

HaengJik Kim, tweede plaats door een sterke slotfase

Roland Forthomme, een prachtige nummer 4 op het podium

Roland Forthomme won eerder op de dag de eerste halve finale met een totaal van 96 punten en 3.153 gemiddeld. Eddy Merckx werd tweede met 61 punten en 2.230, Dion Nelin en Quyet Chien Tran werden uitgeschakeld met 52 en 33 punten.

Jae-Ho Cho won de andere halve finale met 103 punten, 2.866 gemiddeld en een hoogste serie van 16 voor HaengJik Kim met 72 punten (2.333), Torbjörn Blomdahl (41, 1.642) en Myung-Woo Cho met 24, 1.533.

De standen in de halve finales:

1 Roland Forthomme 96-3.153-11
2 Eddy Merckx 61-2.538-9
3 Dion Nelin 50-2.230-8
4 Quyet Chien Tran 33-1.916-7

1 Jae-Ho Cho 103-2.866-16
2 HaengJik Kim 72-2.333-10
3 Torbjörn Blomdahl 41-1.642-13
4 Myung-Woo Cho 24-1.533-7

HaengJik Kim, tweede achter Eddy Merckx op grote achterstand

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Wim van den Berg
Wim van den Berg
Huidige toernooivorm
Na vier toernooien heeft deze toernooivorm zich wel bewezen. Vooral het verrassingselement maakt het voor de kijker spannend en boeiend.
Deze finale - door een superieure Eddy Merckx - was daar een uitzondering op. Echter zijn suprematie maakte deze finale toch ook wel weer verrassend en boeiend. Het was genieten !

Message 1/3 - Gepubliceerd op 25 augustus 2019 07:09

Wim van den Berg
Wim van den Berg
foto Eddy Merckx met beker
Prachtige foto van de stralende - en lachende winnaar. Alle spanning is van zijn gezicht af, heel mooi. Deze foto spreekt boekdelen en zegt veel meer dan woorden !

Message 2/3 - Gepubliceerd op 25 augustus 2019 07:15

moeke
moeke
istanbuul drieband
dag grote kampioen eddy, je was in veruit de beste in de de finale tegen die twee koreanen nb, was fantastisch om zien je allemaal deed en je vriend rolandinho was je grote steun in korea gaat je dat nog meer vleugels geven kijk er al naar uit

Message 3/3 - Gepubliceerd op 25 augustus 2019 13:57

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom