Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Survival 3C Masters - Incheon (KOR)

Caudron speelt poker en wint jackpot in Korea

Gepost door op 3 maart 2019

Caudron speelt poker en wint jackpot in Korea

©

SEOUL/INCHEON - De turbulente dagen in de wereld van het biljarten hebben de klasse en vorm van Frédéric Caudron niet aangetast. De 51-jarige Belg won zondagmiddag de Survival 3C Masters, kreeg de hoofdprijs van 50.000 dollar en maakte dolle sprongen in de arena van de biljartzaal in Seoul. De emoties op het gezicht van de winnaar waren duidelijk zichtbaar nadat hij in de finale drie andere gelouterde Europeanen, Marco Zanetti, Eddy Merckx en Dick Jaspers had verslagen. Bij de vraag van een Koreaanse verslaggever na afloop speelde Caudron poker. De reporter: ,,Denkt u, meneer Caudron, dat u snel weer de nummer 1 van de wereld gaat worden?'' Het antwoord in de camera was mysterieus: ,,O, nee, want de omstandigheden gaan veranderen.''

Het is niet ondenkbaar dat Caudron verhuist naar een andere organisatie, maar nog altijd blijven de speculaties daarover na deze week uiterst vaag. Drie van de vier andere finalisten doen dat in elk geval niet. De deur staat zelfs open voor onderhandelingen tussen de wereldbond en de nieuwe bond, zodat een scheiding verre van zeker is.

Frédéric Caudron toonde zich er een meester in om alle commotie van zich af te zetten en zijn focus op het biljart te richten. De uit Korea afkomstige speelvorm in de Survival, met vier spelers tegelijk aan het biljart, een bijzondere telling en veel spanning in de slotfase van de partijen, dwong de latere winnaar tot boeiende gevechten. De moyennes onder de topspelers waren onverminderd hoog, vaak boven de twee, maar desondanks waren de laatste caramboles en de laatste minuten van een wedstrijd beslissend. Caudron scoorde in de finale in zijn laatste beurt nog twee keer om Marco Zanetti te passeren. Zijn laatste, een zware trekstoot over drie banden, bracht Caudron op het hoogste podium voor Zanetti, Merckx en Jaspers.

,,Ik denk dat het mijn lucky day, of mijn lucky week was'', zei Caudron in zijn reactie. Hij dwong het niettemin zelf af, vooral in die laatste partij, maar ook in de halve finale en kwartfinale, waarin hij als tweede eindigde achter Jae-Ho Cho en Eddy Merckx. De vier Europeanen in de finale rekenden in die voorlaatste ronde af met toppers uit de Aziatische landen, die in het spel dat ze zelf hebben uitgevonden niet op het podium stonden.

De prijzen voor de finalisten:
Frédéric Caudron 50.000 dollar
Marco Zanetti 21.000
Eddy Merckx 18.000
Dick Jaspers 15.000.

Het podium met vlnr Marco Zanetti, Frédéric Caudron, Eddy Merckx en Dick Jaspers

Caudron juicht na de winnende carambole in Seoul

De eindstand in de finale:

1 Frédéric Caudron 78-2.071-10
2 Marco Zanetti 74-2.000-7
3 Eddy Merckx 54-1.642-5
4 Dick Jaspers 34-1.285-5.

Het eerste gevecht om een plaats in de finale draaide uit op een one-man show van Marco Zanetti, die zijn aanval inzette met een serie van 15 in de derde beurt en zijn voorsprong vasthield tot het einde. Dick Jaspers en Dinh Nai Ngo gingen de strijd aan om de tweede plaats, omdat Myung-Woo Cho vanaf de start ver achterbleef op zijn concurrenten. De Nederlander had geen beste start en stond acht minuten voor de stop zelfs nog op 3 punten.

Het tweede part ging van start met Zanetti op 69, Ngo op 25 en Jaspers op 17. De slotfase naderde met gelijke kansen voor de twee achtervolgers: Jaspers en Ngo op 60. Tien minuten voor het einde sloeg Jaspers zijn slag met een serie van zes (70-58). Dat was beslissend voor de plaatsing. Zanetti liep verder weg naar 97 en bleef de soevereine leider.

De Belgen Eddy Merckx en Frédéric Caudron verdeelden de hoofdprijzen in de tweede halve finale. De ontknoping was adembenemend. Vier spelers hadden nog kans bij het ingaan van de laatste beurt. Die spanning tekende zich al af voor de pauze (met drie spelers op 27) en bij de stop (Caudron 68, Merckx 58, Jae-Ho Cho 59, Dani Sánchez 59) en zette zich voort in het tweede deel met wisselende kansen.

Met nog 20 minuten op de klok leidde Caudron met 67 voor Sánchez met 63, Merckx met 59 en Cho met 51. De Koreaan ging met een tussensprint Merckx voorbij, maar alles bleef dicht bij elkaar in het zicht van de eindstreep. Merckx en Caudron voerden de druk op voor Cho en Sánchez, Merckx werd koploper met een laatste serie van zes. De vriendendienst van Merckx (een defensieve stoot voor Cho) hield Caudron in de race, omdat Cho een zware renversé miste. Dani Sánchez kon in zijn laatste beurt Caudron nog uitschakelen, maar de Spanjaard, die 8 punten nodig had, miste op 7. Het was veruit de sterkste van de twee halve finales met gemiddeldes ruim boven de twee.

De eindstanden in de halve finales:

1 Marco Zanetti 97-2.214-15
2 Dick Jaspers 69-1.714-6
3 Dinh Nai Ngo 49-1.357-6
4 Myung Woo Cho 25-0.928-3.

1 Eddy Merckx 68-2.461-6
2 Frédéric Caudron 60-2.307-6
3 Dani Sánchez 56-2.230-7
4 Jae-Ho Cho 56-2.230-8.

Marco Zanetti was dicht bij de eindzege in de finale

Eddy Merckx, de tweede Belg in een Europese finale

Dick Jaspers, de wereldkampioen, was niet in zijn beste vorm in de finale

Marco Zanetti won de eerste halve finale met de hoogste score

Eddy Merckx was de beste in de tweede halve finale

Dick Jaspers, mee naar de finale in het spoor van Marco Zanetti

Frédéric Caudron, als tweede Belg mee naar de finale

Dinh Nai Ngo de nummer drie achter Zanetti en Jaspers

Dani Sánchez sneuvelde op één carambole, Jae-Ho Cho werd vierde in deze poule

Myung-Woo Cho had niet zijn beste dag en werd uitgeschakeld.

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom