Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - McCreery Champion of Champions - new-york (USA)

Frédéric Caudron, de eer, de glorie en de dollars

Gepost door op 12 augustus 2018

 Frédéric Caudron, de eer, de glorie en de dollars

© McCreery
Frédéric Caudron neemt de trofee in ontvangst van Mr. Farouk Barki en Charles Brown

NEW YORK - Hij was al de beste van de wereld en de aanvoerder van deze generatie biljarters. De 50-jarige Belg Frédéric Caudron won zaterdag in New York ook het meest prestigieuze toernooi, met het grootste prijzengeld ooit in de historie van het driebanden. Aan het eind van de McCreery 3 Cushion Champion of Champions waren de eer, de glorie en de dollars zaterdag voor Caudron. De wereldkampioen versloeg in de finale een andere Belgische grootheid, Eddy Merckx, met 50-35 in 23-22 beurten. De winnaar verdiende 155.000 dollar, de verliezend finalist 100.000 dollar. Op het podium stonden ook de Nederlander Dick Jaspers (70.000) en de Turk Semih Sayginer (60.000 dollar).

De apotheose van het toernooi werd door Frédéric Caudron naar zijn hand gezet met een drietal hoge series in het middelste deel van de partij en aan het eind. Eddy Merckx leidde na tien beurten nog met 17-12, onmiddellijk daarna demarreerde Caudron met 9, Merckx nam toch weer een minimale voorsprong met 6 en 3 (27-26). Het slotakkoord was weer voor Caudron met 7 (38-34) en 9 (47-35) en tenslotte 50-35.

De kampioen van het kampioenengala nam daarna de trofee met de rode rozen in ontvangst van UMB voorzitter Farouk Barki en toernooileider Charles Brown. In zijn commentaar zei de winnaar: ,,Ik voelde niet de stress, omdat we voor zo veel geld speelden. Daar denk ik niet aan tijdens een partij, ik concentreer me op het spel. Ik voelde na de stop dat ik beter ging spelen en in mijn ritme kwam. De twee series aan het eind waren beslissend voor de overwinning.'' Eddy Merckx was een verliezer met een glimlach: ,,Ik ben een gelukkig mens'', sloot de winnaar van twee voorgaande grote toernooien de McCreery af.

Het New York toernooi, met zijn vele, spectaculaire vernieuwingen, kreeg een sobere afsluiting: geen podium, geen glitter en glamour voor de winnaars. Frédéric Caudron lichtte voor het oog van de camera's de immens zware trofee met de waaier van rode rozen boven zijn hoofd, Mr. Farouk Barki hield namens mede-organisator UMB een korte toespraak en zei: ,,Ik ben misschien niet de beste UMB voorzitter ooit, maar wel de voorzitter die dit historische toernooi heeft meegemaakt.'' Daarna vertrok het gezelschap naar het galadiner om het succesvolle toernooi af te sluiten in stijl.

Frédéric Caudron hield uiteindelijk nog het hoogste gemiddelde van alle twaalf spelers over (1.980) voor Dick Jaspers met 1.868 en Sung-Won Choi met 1.759. Aan het eind van de reguliere competitie was Dick Jaspers koploper voor Semih Sayginer, Frédéric Caudron en Eddy Merckx. De Koreaan HaengJik Kim en de Italiaan Marco Zanetti grepen net naast een plaats bij de top vier. Zanetti speelde een uitzonderlijk toernooi: hij verloor de eerste vier partijen en won daarna zijn laatste zevem partijen.

De kruisfinales met de beste vier:

Eddy Merckx-Dick Jaspers 50-28 in 22/21

De inzinking van Dick Jaspers, na een superieure dag met overwinningen op Caudron en Merckx, kon niet op een slechter moment komen. De eerste krachtmeting op de finaledag was een walk-over voor Eddy Merckx en een marteling voor Jaspers. De Belgisch/Nederlandse clash was een éénrichtings partij. Het fenomeen van de zomermaanden wilde niets liever dan revanche voor het verlies een dag eerder, maar hoefde er niet eens heel diep voor te gaan. Eddy Merckx zette zijn eerste aanval in na een moeizame start (15-8 in 12), liep weg van Jaspers op 23-11 (14) en diende één beurt later de knock-out uit met twaalf (35-11). De Nederlander hoefde later niet naar excuses te zoeken: zijn hoogste serie in die eerste vijftien beurten was 2! In het slot had Jaspers één korte opleving met zes, de eindstand liet geen twijfel over: 50-28.

Dick Jaspers gaf als commentaar: ,,We waren allebei niet zo goed bij de start. Het wachten is dan op de eerste speler die een hoge serie maakt. Merckx deed dat, ik kon het niet. Ik maakte te veel fouten, kon niet in mijn ritme komen en miste daardoor vertrouwen.'' Eddy Merckx, die even snel de rechter vuist omhoog stad na de winnende carambole, was kort in zijn reactie zoals altijd: ,,Ik wilde revanche voor het verlies de vorige dag en ik heb het gekregen. Die serie van twaalf was beslissend voor de partij.''

Frédéric Caudron-Semih Sayginer 50-24 in 19/18

De piek van Frédéric Caudron komt precies op tijd, Semih Sayginer kon de Belg niet bijhouden in de race naar de finale. De wedstrijd liep vanaf de start in het voordeel van Caudron, die na vijf beurten al een riante voorsprong had door series van 6, 10 en 4 (26-16) en met twee series kort na de pauze (6 en 4) nog verder uitliep naar 36-22 in 10. De counter van Sayginer was uitstekend, maar haperde in de laatste acht beurten naar de finish, toen de Turk maar twee keer kon scoren. Het gaf Caudron de kans om de wedstrijd te beslissen. Caudron, na een mindere dag op vrijdag, was nu zowel aanvallend als verdedigend uitmuntend.

Semih Sayginer heeft met zijn prachtige optreden in McCreery getoond dat hij aan de poort van het wereldpodium staat. Dat bewees hij onder andere al met zijn finaleplaats in de World Cup van Blankenberge. Frédéric Caudron liet zien klaar te zijn voor een nieuwe clash met Eddy Merckx, de grootverdiener van dit jaar.

Het beste algemeen gemiddelde is voor Frédéric Caudron met 1.980, de beste partij voor HaengJik Kim (10 beurten, 4.000), de hoogste serie voor Eddy Merckx (19). De drie laureaten werden beloond met 5.000 dollar.

De ranglijst na reguliere competitie:

1 Frédéric Caudron 18-1.980-18

2 Eddy Merckx 16-1.721-19

3 Dick Jaspers 16-1.868-16

4 Semih Sayginer 16-1.717-13

5 Marco Zanetti 14-1.526-12

6 HaengJik Kim 12-1.671-13

7 Sung-Won Choi 10-1.759-12

8 Dani Sánchez 10-1.732-12

9 Pedro Piedrabuena 10-1.546-11

10 Torbjörn Blomdahl 8-1.504-14

11 Hugo Patiño 6-1.376-15

12 Raymond Ceulemans 2-1.076-7.

Het prijzenklassement (aangevuld met extra premies)

1e Frédéric Caudron, 155.000 dollar

2e Eddy Merckx, 100.000

3e Dick Jaspers 70.000

4e Semih Sayginer 60.000

5e Marco Zanetti, 45.000

6e HaengJik Kim, 45.000

7e Sung-Won Choi, 35.000

8e Dani Sánchez, 30.000

9e Pedro Piedrabuena, 26.000

10e Torbjörn Blomdahl, 23.000

11e Hugo Patiño, 19.000

12e Raymond Ceulemans, 15.000.

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Stany Buyle
Stany Buyle
Prachtige promotie voor de biljartsport.
Proficiat aan iedereen die bij dit evenement betrokken was!
Het was "af" en deze stijl zou het tij voor de toekomst van het biljarten ook in Europa en in de VS kunnen doen keren.
Prachtig!

Message 1/7 - Gepubliceerd op 12 augustus 2018 10:46

schoefs
schoefs
Proficiat !!
proficiat mannen. dit doet het 3band goed en zeker curt ceulemans heeft dat super gedaan

Message 2/7 - Gepubliceerd op 12 augustus 2018 11:21

ChrisV
ChrisV
Dit heeft de biljartsport nodig....
Gisteravond genoten van de halve finales en de finale. Mooie wedstrijden en schitterend in beeld gebracht, alleen geen publiek en die herrie van de rail waar de camera overheen schuurde vond ik jammer. Voor de rest complimenten voor het toernooi en de spelers, top!

Message 3/7 - Gepubliceerd op 12 augustus 2018 13:23

RR
RR
Dit moet ik nog even kwijt
Ik wil graag terug komen op de discussie die ook werd gevoerd op de Kozoom Chat. Het ontbreken van de gelijk makende beurt in de Amerikaanse toernooien, The Verhoeven en McCreery Champion of Champions.
Het is zo onrechtvaardig. Als speler A de partij uitmaakt dan heeft die één beurt meer gehad dan speler B. Speler A heeft ook het voordeel om te beginnen met een aanvangstoot met eventuele plaatsing en de mogelijkheid tot een goede verdediging.
De Amerikanen zijn niet zo sportief want zij houden niet van gelijkspelen, alleen WINNERS en LOSERS dat is hun mentaliteit. Het gelijkspelen had in de ROUND ROBIN niets uitgemaakt want dan was het algemeen moyenne bepalend geweest. In knockout wedstrijden biedt mijn voorstel een uitkomst.

Mijn VOORSTEL, speler A mag is in zijn laatste beurt als de benodigde aantal caramboles heeft bereikt de beurt afmaken. Speler B zal dan in de gelijkmakende beurt om te winnen meer caramboles moeten maken. Mocht de stand toch gelijk komen en een beslissing is nodig, dan penalty’s.
Met dit systeem (mijn advies alleen bij driebanden) hebben beide spelers de mogelijkheid om eventueel het wereldrecord van 28 caramboles te breken, en die gaat er aan.

Message 4/7 - Gepubliceerd op 12 augustus 2018 16:07

Ton van Heumen
Ton van Heumen
Round robin en gelijkmakende beurt
Prachtig systeem om alle spelers tegen elkaar te laten spelen en dan blijkt tevens hoe zeer de spelers aan elkaar gewaagd zijn, want de beste 2 hadden toch 3 verliespartijen en de uiteindelijke finalisten zelfs 4. Zowel Caudron als Merckx verloren op vrijdag beide partijen en konden zich dat veroorloven nu Zanetti met een lager moyenne won van Kim. Op zaterdag kwam een wetmatigheid in biljarten uit namelijk dat het wel bijzonder moeilijk is om dezelfde speler in een tournooi 2 keer te verslaan. Beide Belgen wonnen overtuigend en in de onderlinge finale demarreerde Caudron bijtijds, terwijl alle 3 de partijen in de round robin een andere winnaar hadden. Prachtig camerawerk vooral op zaterdag en aardige technische snufjes.
Ontbreken van de gelijkmakende beurt is niet oneerlijk ook al heeft de ene speler minder beurten gehad dan de andere. De partij start met de keuzetrekstoot en ik heb weinig partijen gezien waar van acquit een groot gat werd geslagen. Wie het eerst bij de 40 of 50 is heeft gewonnen. Bij andere sporten is een race naar de meet niet anders.

Message 5/7 - Gepubliceerd op 12 augustus 2018 18:09 - Bewerkt op 12 augustus 2018 18:12

jvdosr
jvdosr
nabeurt
De partij begint wel degelijk met het trekken naar de band en maakt integraal deel uit van de wedstrijd. Win je, dan ga je, zeker bij een partij zonder nabeurt, van acquit. Je hebt dan inderdaad een licht voordeel. Vergelijk het met de beste trainingstijd in de formule 1 waarbij je een betere startpositie verwerft.
Wel blijft, bij het ontbreken van de nabeurt, de mogelijkheid bestaan dat de verliezer een beter moyenne speelt dan de winnaar. Maar uiteindelijk draait het spel niet om moyenne maar om het eerst het vereiste aantal punten te scoren.

Message 6/7 - Gepubliceerd op 13 augustus 2018 15:08

jvdosr
jvdosr
Belgische Media
Hoogste prijzengeld en belangrijkste tornooi ooit in het driebanden. De Belgen, die de wereldranglijst aanvoeren, beiden in finale.
In enkele krantjes, vijf lijntjes, weggemoffeld tussen het lokale sportnieuws. Nationale media schitteren weer in afwezigheid. Maar zolang het kermiskoers seizoen loopt, gevolgd door het velddabberen is iedereen tevree. Arm Vlaanderen.

Message 7/7 - Gepubliceerd op 13 augustus 2018 15:42

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom