Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Wereldbeker - Veghel (NED)

HaengJik Kim miraculeuze winnaar in Veghel

Gepost door op 26 oktober 2019

HaengJik Kim miraculeuze winnaar in Veghel

© Ton Smilde
HaengJik Kim viert zijn derde overwinning in een World Cup na de finalewinst tegen Lütfi Cenet

VEGHEL - De 27-jarige Koreaan HaengJik Kim heeft zaterdag in het Nederlandse Veghel de derde World Cup in zijn carrière gewonnen. De voormalige viervoudige wereldkampioen bij de junioren versloeg in de finale voor volle tribunes de Turk Lütfi Cenet na een miraculeuze come-back met 40-35 in 21 beurten. De overwinning, nadat hij met 21-1 achter stond na drie beurten, is nog spectaculairder, omdat Kim zijn eerste twee partijen van het toernooi verloor en terugkwam uit een geslagen positie. ,,Het maakt me heel gelukkig'', zei de aimabele Koreaan na de huldiging in de arena van de Cultuurfabriek in Veghel.

De eerste World Cup in Nederland sinds tien jaar eindigde in een enerverend gevecht om het goud. De wedstrijd zette twee spelers tegenover elkaar die nog in de schaduw staan van de grote kampioenen. HaengJik Kim hunkert naar zijn eerste wereldtitel en lijkt klaar voor het komende WK driebanden over vier weken in Denemarken. Daar verdedigt Dick Jaspers zijn titel.

Lütfi Cenet speelde zijn tweede World Cup finale in zijn carrière, maakte een droomstart, maar verloor de controle over de partij in de tweede helft na een voorsprong halfweg met 21-1 in drie beurten. ,,Mijn tegenstander was mentaal heel sterk'', bewonderde hij HaengJik Kim voor zijn vechtlust. ,,Ik kreeg na die voorsprong meer druk en begon posities te missen die mij achteraf de wedstrijd hebben gekost.''

HaengJik Kim won zijn eerste twee World Cups in 2017, was vorig jaar minder succesvol, maar is met zijn zege in Veghel terug als een van de smaakmakers van het circuit. De Koreaan klom met zijn overwinning naar de derde plaats op de wereldranglijst, Lütfi Cenet wordt veertiende. Dick Jaspers behoudt een grote voorsprong op de nummers twee en drie: de Nederlander met 534, Marco Zanetti met 286 en HaengJik Kim met 280.

HaengJik Kim juicht na zijn overwinning op Lütfi Cenet en stijgt naar de derde plaats op de wereldranglijst

Het podium van de World Cup, vlnr. Duc Anh Chien Nguyen, Antonio Montes, Lütfi Cenet, HaengJik Kim

Lütfi Cenet, prachtige World Cup, maar stuit op eindsprint van HaengJik Kim


Wedstrijden in halve finales:

De 36-jarige Vietnamees Duc Anh Chien Nguyen was tot voor kort een onbekende in het circuit van topspelers en een 'dark horse' in het veld van de beste vier. De 27-jarige Spanjaard Antonio Montes (27) is na zijn Europese juniorentitel in 2014 teruggekeerd, maar speelde nooit eerder een hoofdtoernooi in een World Cup. HaengJik Kim en Lütfi Cenet waren de meer gelouterde spelers in de halve finales, vooral de 27-jarige Koreaan, die in 2017 twee World Cups binnen twee maanden won in Korea en in Porto.

Antonio Montes, uit Barcelona, bezweek onder de druk nadat hij met 9 de pauze in was gegaan, met 25-8 leidde in tien beurten en in gewonnen positie lag. De geroutineerde Turk vocht zich langzaam terug, eerst naar 28-21 en niet veel later naar 35-34. Montes verklaarde later: ,,Ik voelde de spanning in me komen, speelde zelfs een keer met de verkeerde bal en gaf mijn kansen uit handen.'' Cenet scoorde bij 37-37 de laatste drie punten, Montes maakte twee in de nabeurt en miste de gelijkmaker (40-39 in 31).

De Aziatische botsing tussen HaengJik Kim en Duc Anh Chien Nguyen kreeg onverwacht een 'close finish'. De Vietnamees keek snel tegen een ruime marge aan, Kim domineerde de partij, maar nadat hij had uitgespeeld op 40-32 in 22, ging Nguyen voor de nabeurt naar de tafel en miste pas na zes caramboles op 40-38. De 36-jarige Nguyen heeft zijn naam gevestigd: hij begon laat met driebanden, omdat hij en zijn vrouw Óc Tiéu een florerend voedselbedrijf hebben in Ho Chi Min City. Mooi detail over zijn gezinnetje met vrouw en zoon van vijf. De biljarter zelf heet Duc Anh Chien Nguyen, zijn zoontje Duc Anh Quan Nguyen. Chien is in het Nederlands overwinning, Quan betekent koning.

The World Cup in Veghel, de vijfde in 2019 met nog twee te gaan in Guri (Korea) en Sharm El Sheikh (Egypte), werd gekenmerkt door een overweldigende publieke belangstelling en een grote media-aandacht. De organisatie maakte drie dagen van tevoren al een 'uitverkocht huis' bekend voor de slotdagen. Harry Mathijssen en Ad Smout waren blij met de aandacht van de Nederlandse sportzender Ziggo Sport, die drie dagen uitzendingen verzorgde.

Het toernooi, in de streek waar Dick Jaspers niet ver vandaan woont, startte met de voorronden, waarin de Belg Stef van Hees, de Denen Brian Knudsen (2.000 gemiddeld) en Jacob Sörensen (2.727) de ranglijsten aanvoerden, de twee jonge Franse broers Duriez in de schijnwerpers stonden en de Nederlander Jeffrey Jorissen twee dagen overleefde en onder meer een slotserie van zestien maakte. Jun-Tae Kim was de nummer één in de laatste kwalificatie voor Duc Anh Chien Nguyen en Dani Sánchez.

Vier spelers haalden op de eerste dag van het hoofdtoernooi moyennes boven de 2 (Jae-Ho Cho, Marco Zanetti, HaengJik K. im en Dani Sánchez). HaengJik Kim startte met twee verliespartijen en slipte dankzij zijn derde partij door de kwalificaties op moyenne. Quyet Chien Tran startte met twee verliespartijen, een serie van 19 en vloog uit het toernooi door zijn verloren derde partij. Twee Nederlandse wildcard houders en één Egyptenaar werden uitgeschakeld na hun eerste, verloren optredens. Antonio Montes, die nog nooit een hoofdtoernooi haalde in een World Cup, begon zijn opmars als de revelatie van het toernooi.

Het toernooi verloor in de kwartfinales vier ex-wereldkampioenen: Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Marco Zanetti en Eddy Merckx. Lütfi Cenet was de beste winnaar bij die laatste acht met 40 in 16 voor HaengJik Kim (18), Antonio Montes (21) en Duc Anh Chien Nguyen (22).

De eindstand in Veghel:
1 HaengJik Kim 10-1.956-11
2 Lütfi Cenet 10-1.707-17
3 Duc Anh Chien Nguyen 8-1.697-9
3 Antonio Montes 8-1.685-13
5 Dick Jaspers 8-2.065-24
6 Marco Zanetti 8-1.956-10
7 Torbjörn Blomdahl 6-1.857-14
8 Eddy Merckx 6-1.613-10
9 Jae-Ho Cho 6-1.973-10
10 Semih Sayginer 6-1.602-11
11 Dani Sánchez 4-1.835-10
12 Jérémy Bury 4-1.720-9
13 Tayfun Tasdemir 4-1.681-10
14 Gökhan Salman 4-1.659-11
15 Nguyen Quoc Nguyen 4-1.344-14
16 Jun-Tae Kim 3-1.678-14
17 Quyet Chien Tran 4-1.770-19
18 Sung-Won Choi 4-1.677-11
19 Murat Naci Coklu 4-1.450-8
20 Jacob Sörensen 3-1.420-9.

Het toernooigemiddelde was 1.621.

De nieuwe wereldranglijst:
1 Dick Jaspers 534
2 Frédéric Caudron 296 (suspended)
2 Marco Zanetti 286
3 HaengJik Kim 280
4 Eddy Merckx 260
5 Semih Sayginer 259
6 Jae-Ho Cho 242
7 Tayfun Tasdemir 235
8 Quyet Chien Tran 232
9 Jérémy Bury 224
10 Sameh Sidhom 220
11 Murat Naci Coklu 212
12 Martin Horn 203
13 Torbjörn Blomdahl 197
14 Lütfi Cenet 181
15 Myung-Woo Cho 180
16 Nguyen Quoc Nguyen 179
17 Dani Sánchez 175
18 Jung-Han Heo 163
19 Roland Forthomme 151
20 Dion Nelin 140.

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom