Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Survival 3C Masters - Seoul (KOR)

Jaspers is ook alle Koreanen de baas in Survival

Gepost door op 12 mei 2019

Jaspers is ook alle Koreanen de baas in Survival

© Kozoom Studio
Dick Jaspers winnaar van Survival Masters: het beste jaar van de wereldkampioen wordt alleen nog maar beter

SEOUL - Mooier en beter had Dick Jaspers zijn hegemonie in de wereld van het driebanden niet kunnen bekronen. De Nederlandse biljarter, die vorige week kampioen van Europa werd, versloeg zondagmiddag in het hol van de leeuw, in de prestigieuze Survival 3C Masters in Seoul, ook alle Koreanen. Voor het winnen van de Europese titel kreeg Jaspers een week geleden 8800 euro, voor het winnen van de Masters werd hij met 50.000 dollar beloond. Het beste jaar in Jaspers' carrière, wordt alleen nog maar beter. Het palmares van 's werelds beste, in het jaar waarin hij met vrijwel al zijn collega's uit de top 25 van de wereld, heeft geweigerd om een zogenoemd 'profcontract' in Korea te ondertekenen, heeft Jaspers zowat alles gewonnen wat op zijn pad kwam.

De wereldkampioen, Europees kampioen en nummer één van de wereld versloeg zondagmiddag in de finale van de Survival Masters drie Koreanen in een partij met vier finalisten. De suprematie in de finale was niet zo groot als in de halve finales, die op een Jaspers-show uitdraaide waarvoor hij door zijn collega's met een ovatie werd beloond. In de finale bleef het spannend tot de laatste caramboles, kwam Jung-Han Heo nog tot op vier punten, maar finishte Jaspers uiteindelijk met 80 punten voor Heo met 68, Jae-Ho Cho 48 en In-Won Kang met 44 punten.

De aanloop naar de finale ging ook niet altijd over rozen, want Jaspers kwam als nummer zestien uit de voorronden en de verliezersronde. ,,Het is gewoon een bikkelhard systeem, maar wel heel mooi en het wordt ook prachtig in beeld gebracht'', was Jaspers' eerste commentaar na de overwinning. Ik heb op goede momenten wat geluk gehad. Het was voor mij het perfecte scenario, maar ik blijf met mijn twee voeten op de grond staan. Ik heb nu drie keer een finale gespeeld en twee keer gewonnen in de Masters, maar ik heb het wel zwaar gehad. Het valt niet mee hoor, een lange reis vanaf het Europees kampioenschap, gelijk weer omschakelen. Ik kan er ontzettend van genieten, want dit gebeurt niet vaak in je carrière, zo veel winnen.''

Zondagnacht, Koreaanse tijd, vijf uur na de finale, reisde Jaspers terug naar Nederland, om een week later weer op het vliegtuig te stappen voor de World Cup in HoChi Minh. Dat sterkt hem in de beslissing om bij de UMB te blijven en niet voor de toernooien in Korea te kiezen. Jaspers kreeg tijdens het toernooi ook te horen dat de onderhandelingen tussen UMB en PBA over samenwerking zijn mislukt, omdat de UMB niet akkoord gaat met de veelheid aan toernooien die de PBA wil organiseren. ,,Ik kan de UMB goed begrijpen, maar ik snap ook de spelers die lager op de ranglijst staan en die nu ook wat kunnen verdienen.''

De slotdag van de Survival Masters was in de halve finales eerst het podium voor twee botsingen van culturen. Drie Koreanen stonden tegenover Torbjörn Blomdahl in de eerste rondgang, drie Europeanen tegenover de Koreaan In-Won Kang in het tweede spel. Jung-Han Heo en Jae-Ho Cho kwamen als winnaars uit het eerste gevecht, In-Won Kang en Dick Jaspers als de twee resterende finalisten.

Wan Young Choi was de eerste die scoorde en een voorsprong nam. Torbjörn Blomdahl miste de start tegen de Koreanen Jung-Han Heo, Jae-Ho Cho en Wan Young Choi en speelde in heel de partij geen rol meer. Bij de pauze leidde Heo met 64 punten voor Cho met 36, Young met 12 en Blomdahl met 8 punten. Met twee beslissende demarrages van 8 en 7 liep Jung-Han Heo uit naar een riante marge, die resulteerde in een mooi totaal van 135 punten. Jae Ho Cho en Wan Young Choi eindigden gelijk in punten: in de laatste beurt stond het 47-47, waarna beide spelers nog twee keer scoorden. De shoot-out moest beslissen over de nummer twee positie achter Heo. Choi ging van acquit met 4, de spanning werd opgevoerd door Cho, die één keer geluk had en daarna tot zijn grote vreugde de winnende vijf maakte.

In-Won Kang domineerde in de andere halve finale zijn twee tegenstanders voor de stop. Dick Jaspers bleef nog het meest in zijn schaduw. Marco Zanetti en Dani Sánchez hadden allebei een matige start. Het tweede part bracht iets van spanning terug, maar de scores tussendoor bleven in het voordeel spreken van Kang en Jaspers. De Nederlander haalde de trekker definitief over in de beurt na de pauze, waarin hij een technisch volmaakte 12 op de tafel toverde en zijn score uitbouwde naar 118. In-Won Kang bleef zijn twee tegenstanders in de slotfase ver voor en vervolgde zijn triomfmars. Marco Zanetti en Dani Sánchez konden het laatste obstakel naar de finale niet nemen.

De eindstand in de finale:
1 Dick Jaspers 80-1.687-10
2 Jung-Han Heo 68-1.500-3
3 Jae-Ho Cho 48-1.187-5
4 In-Won Kang 44-1.125-3.

Halve finales:

1 Jung-Han Heo 135-2.470-8
2 Jae-Ho Cho 47-1.176-4
3 Wan Young Choi 47-1.294-5
4 Torbjörn Blomdahl 11-0.647-2

1 Dick Jaspers 151-3.000-12
2 In-Won Kang 59-1.466-5
3 Dani Sánchez 19-0.800-5
4 Marco Zanetti 11-0.666-4

Dick Jaspers krijgt felicitaties van Marco Zanetti en In-Won Kang na de finalewinst in Seoul

Jung-Han Heo kwam van de drie Koreanen in de finale nog het dichtst bij Jaspers

Jae-Ho Cho, derde op het podium van de Masters

In-Won Kang: ,,Ik was al zo blij dat ik mee mocht doen, maar in de finale spelen maakt me nog gelukkiger.''

 

 

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Wim van den Berg
Wim van den Berg
PBA tweederangs organisatie
Indien werkelijk slechts enkelingen uit de top 25 van de wereld zich aansluiten bij de PBA, is deze organisatie gedoemd de tweede viool te spelen in mondiaal opzicht.
Met uitsluitend publiekstrekker en wereldtopper Frederic Caudron in de gelederen is onvoldoende om serieus genomen te worden door de gemiddelde biljartliefhebber, dit in ieder geval buiten Korea.
Maar de Koreaanse biljartliefhebbers - en dat zijn er miljoenen - zien waarschijnlijk ook liever dat de besten van de wereld met elkaar wedijveren om de prijzen i.p.v. een " slap aftreksel " zoals de PBA.
Of de PBA gedoemd is te mislukken en niet meer zal blijken te zijn dan een kind met een waterhoofd zal de nabije toekomt uitwijzen.

Message 1/2 - Gepubliceerd op 13 mei 2019 07:55

jansteen
jansteen
PBA
Dit hele proces doet me denken aan de (mislukte) PCA (professional chess organisation). Die organisatie heeft 3 jaar bestaan, zie:https://en.wikipedia.org/wiki/Professional_Chess_Association

De heren bobo's lijken niet te beseffen hoe klein de biljartwereld is.

Gepubliceerd op 13 mei 2019 11:34

Rodint
Rodint
PBA
Wat ik tot nu toe heb gezien zijn: Caudron, de Bruyn, Hofman, Palazon, Tran, Kang, Uymaz en de rest zijn b en c spelers.

Message 2/2 - Gepubliceerd op 15 mei 2019 18:10

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom