Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Wereldkampioenschap Landenteams - Viersen (GER)

Koreaanse grootmacht onverslaanbaar op WK

Gepost door op 25 februari 2018

Koreaanse grootmacht onverslaanbaar op WK

© Kozoom International
Het podium van het WK voor landen met Zuid Korea voor het tweede jaar als winnaar

VIERSEN - Het grootste biljartland van de wereld stond zondag op het WK driebanden voor landenteams met twee van zijn beste biljarters op het hoogste podium. De Koreanen Sung-Won Choi (40) en Dong-Koong Kang (37) werden in Viersen, Duitsland, voor de tweede opeenvolgende keer wereldkampioen. Voor het oog van zo'n 200 toeschouwers in de Duitse arena, honderdduizenden kijkers op Kozoom en meer dan een miljoen tv-kijkers in het eigen Zuid-Korea was de nieuwe grootmacht alle Europese toplanden de baas. De Aziaten versloegen in de finale Oostenrijk met 40-30 in 23 beurten.

De geprolongeerde titel bekroont de suprematie van het land met zijn tienduizenden biljartclubs en zalen, grote biljartindustrieën en een stortvloed aan jonge talenten. Sung-Won Choi haalde de wereldtitel vorig jaar met Jae-Guen Kim, dit jaar met Dong-Koong Kang. De weg ligt nu al open voor een nieuwe generatie, waarin Haeng-Jik Kim en Myung-Woo Cho de exponenten zijn.

De finale werd aanvankelijk door de Oostenrijkers gedomineerd: Kahofer en Efler namen na een serie van negen in de tiende beurt een voorsprong van 23-12 bij de pauze. Het waren de laatste wapenfeiten. Zuid-Korea demarreerde in het tweede part na de 25-25 (16 beurten) naar 31-27, 38-27 en tenslotte 40-30 in 23 na de winnende carambole van Choi.

Voor Choi was het zijn derde wereldtitel, één keer individueel, nu voor de tweede keer met de landenteams. Voor Kang was het zijn eerste, na een moeilijke periode in zijn privéleven en tegelijk een forse daling op de Koreaanse ranglijst. ,,Ik ben zo gelukkig met deze titel'', zei hij tijdens de huldiging. ,,Ik dank mijn ouders, mijn nieuwe vriendin en alle biljartfans in Korea.'' Sung-Won Choi: ,,Het is mijn derde titel, dus ik ben wat minder geëmotioneerd, maar ik ben wel heel gelukkig met deze overwinning.'' De Koreanen verdienden 8.000 euro met de wereldtitel.

Sung-Won Choi en Dong-Koong Kang komen uit steden die zo'n 400 kilometer uit elkaar liggen. Voor het WK hebben ze niet éen keer samen getraind en ook hadden ze geen speciale tactiek uitgedokterd. Toch was er tijdens de finale te zien, dat de Koreanen bij tijd en wijle ook de posities met elkaar overlegde, zoals op twee caramboles van de overwinning, toen Kang de matchbal feilloos voorbereidde voor de afmaker Choi. De ontlading was on-Koreaans, met twee juichende en geëmotioneerde spelers in de schijnwerpers. Dong-Koong Kang, die zijn eerste wereldtitel haalde, was zelfs minutenlang in tranen. Bij de slotceremonie in de Festhalle was er ook veel applaus voor de Oostenrijkers, die voor de tweede keer zilver haalden op dit WK. Het podium werd gecompleteerd door Turkije en Denemarken.

Het mondiale toernooi in de Duitse stad, die al 29 jaar een patent heeft op de organisatie, ging zondag naar een ontknoping zonder toplanden als België, Nederland, Turkije en Duitsland, die in het voortraject waren gesneuveld. Het Scotch Double systeem, dat vorig jaar werd ingevoerd, was een grillige scherprechter. De Belgen en Nederlanders werden zaterdag in de kwartfinales uit het toernooi gespeeld door Oostenrijk en Denemarken, die de revelaties op het wereldpodium waren. Semih Sayginer en Tayfun Tasdemir werden met Turkije zondag in de halve finale door Oostenrijk verslagen.

De nieuwe speelvorm, met twee spelers van een land die om beurten kunnen scoren, heeft voorstanders en tegenstanders. Het heeft onmiskenbaar voor beroering gezorgd in de biljartwereld, die wereldwijd een professionele inhaalslag heeft ingezet en naar vernieuwingen op zoek is. De nieuwe generatie ziet er wel toekomst in met dit WK, de toeschouwers en de oudere spelers in het circuit houden nog twijfels. Het heeft in elk geval aangetoond dat de Europese toppers kwetsbaar waren, dat andere landen opstaan, maar dat de Koreanen nu voor het tweede jaar op rij tot kampioenen van de Scotch Double werden gekroond. De winnaars haalden ook met voorsprong het beste gemiddelde van alle landen: 1.951.

Het WK voor landenteams wordt ook in de komende vijf jaar in Viersen gespeeld. Het volgende UMB evenement op de kalender is de World Cup in Antalya, Turkije.

De eindstand van het 32e WK voor landen:

1 Zuid-Korea 6-10-1.920-10
2 Oostenrijk 6-8-1.273-14
3 Turkije 5-8-1.394-11
4 Denemarken 5-6-1.472-10
5 België 4-6-1.514-10
6 Nederland 4-4-1.722-9
7 Duitsland 4-4-1.281-12
8 Frankrijk 4-4-1.123-8
9 Egypte 3-2-1.185-6
10 Vietnam 3-2-1.157-7
11 Japan 3-2-0.956-5
12 Peru 3-2-0.805-4
13 Ecuador 3-2-1.134-8
14 Griekenlnd 3-0-0.944-6
15 Libanon 3-0-0.824-5
16 Colombia 3-0-0.816-4.

Halve finales:

Zuid-Korea-Denemarken 40-40 (23), verlenging 15-2

De bliksemstart van de Koreanen (15-2), die zwaar favoriet waren in de halve finale tegen Denemarken, kreeg in het tweede deel van de wedstrijd een onverwachte omslag. Het tweede part deed plotseling de kansen keren. Tonny Carlsen en Thomas Andersen vochten langzaam terug, kwamen zelfs op een kleine voorsprong rond de 16e beurt (28-25) en liepen na een serie van zeven zelfs uit naar 35-28. De slotfase ging in met 36-34, nog altijd voor de Denen, maar Sung-Won Choi en Dong-Koong Kang waren net iets eerder aan de finish: 40-37. De nabeurt van de Denen was bloedstollend. Tonny Carlsen raakte de 39e flinterdun en Thomas Andersen bleef stoïcijns voor de gelijkmaker: 40-40 in 23. De verlenging, naar vijftien caramboles, werd een eenrichtingswedstrijd: de Koreanen namen koelbloedig het initiatief en kregen geen tegenstand meer: 15-2. Tonny Carlsen verklaarde: ,,We hebben kansen gehad, maar waren in het eerste deel van de wedstrijd partij en later in de verlenging niet sterk genoeg.'' De Koreanen staan voor de derde keer in vier jaar in de finale.

Sung-Won Choi en Dong-Koong Kang, sterke verlenging en winst op Denen

Tonny Carlsen en Thomas Andersen: fraaie remise, daarna kansloos in verlenging tegen Koreanen

Vreugde na het bereiken van de halve finale in het Koreaanse kamp

Oostenrijk-Turkije 40-35 in 35

De vreugdesprong van Andreas Efler en het mooie juichen van Arnim Kahofer gaven het toernooi de glans die het op de slotdag verdiende. De Oostenrijkers waren de underdogs, maar gaven twee Turkse wereldtoppers het nakijken. Net als in de eerste halve finale, met Zuid Korea en Denemarken, eindigde de botsing tussen Oostenrijk en Turkije in een ware thriller. De start was weliswaar voor de Turken. Tayfun Tasdemir en Semih Sayginer deelden de eerste, kleine tikjes uit (10-8, 18-14), maar konden nooit echt weglopen van de tegenstander. De laatste voorsprong van de Turken stond met 33-32 op het scorebord in de 27e beurt. Het werd daarna 37-34 en 38-34 voor Oostenrijk en in het enerverende slot scoorde eerst Kahofer met twee briljante ballen. De kleine allrounder legde met een subtiele losse band de matchbal neer voor Efler. De oudste en langste speler van het team toverde het winnende punt uit zijn keu met een rondspeelbal met tegeneffect die tergend langzaam tot stilstand kwam en caramboleerde. ,,We hebben er keihard voor gevochten, ook al was het niet zo'n hoogstaande parij'', stelden de twee Oostenrijkers met een stralend gezicht vast.

Andreas Efler en Arnim Kahofer, trots op de winst tegen Turkije en de finaleplaats

Semih Sayginer

Vreugde bij de Oostenrijkers, die na twintig jaar weer in een finale van het WK speelden

Tayfun Tasdemir


Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

jvdosr
jvdosr
Grootste Biljartland ?
Hi Frits,
Zuid Korea grootste biljartland ter wereld ? In oppervlakte ? Aantal spelers ? Aantal tafels ? Aantal wereldtitels en kampioenen ? Dan zijn de zuiderburen ondanks hun kleine oppervlakte, hun weinige spelers en dito tafels misschien wel de grootste ;-)

Message 1/2 - Gepubliceerd op 25 februari 2018 20:40 - Bewerkt op 25 februari 2018 20:41

koen
koen
Scotch double
Zuid-Korea van harte gefeliciteerd met deze mooie overwinning.
Ik was heel vaak een trouwe aanwezige bij het WK in Viersen maar met dit
Systeem is er voor mij en ik denk nog meerdere toeschouwers niet veel meer aan.
Het is volgens mij niet omdat Duitsland, Nederland en België er vanaf de halve finales
niet meer bij waren dat het toeschouwersaantal daar terugloopt.
We willen toch allemaal dat er meer mensen naar biljarten komen kijken.
Koen Pöpsel.

Message 2/2 - Gepubliceerd op 26 februari 2018 18:23

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom