Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Nederlandse Bekerfinale - Rijsbergen (NED)

Bekerfinale, de vooruitblik, de teams en de kansen

Gepost door op 7 april 2016

Bekerfinale, de vooruitblik, de teams en de kansen

© Dallinga
Titelhouder Dallinga in de nieuwe samenstelling met De Bruijn, Caudron, Vasseur en Van Acker

RIJSBERGEN - De landelijke beker voor teams staat al drie jaar te blinken in de prijzenkast van Dallinga in Sluiskil en is deze week inzet in de finale van 2016. Het Zeeuwse team, dat Dick Jaspers en Eddy Merckx is kwijtgeraakt, heeft een stap terug moeten doen en heeft zich niet kunnen plaatsen voor de play-offs in de titelstrijd. Toch schatten veel teamleiders de titelhouder nog in staat om in de bekerfinale te stunten. De beste man van de eredivisie, Frédéric Caudron met 2.118 gemiddeld vóór Dick Jaspers met 1.880 en Eddy Merckx met 1.781, is nog altijd kopman van Dallinga in de bekerfinale, die deze week van donderdag 7 tot en met zondag 10 april wordt gespeeld in De Koutershof in Rijsbergen.

Patrick Vasseur, de huidige teamleider van de bekerhouder zegt in een vooruitblik: ,,We hebben zeker een kansje en staan allemaal op scherp om in deze bekerfinale te schitteren.''

De competitie in de eredivisie loopt op zijn eind: de cijfers geven een aardig beeld van de resultaten. Frédéric Caudron speelde de beste partij (50 in 9 beurten, 5.555), gevolgd door Eddy Merckx met 3.846, Murat Naci Coklu met 3.133, Steven van Acker met 3125 en Jean van Erp met 2.941.

Drie van die spelers, Caudron, Van Acker en Van Erp komen deze week in actie in de bekerfinale.

Het dreamteam dat Biljartpoint heeft samengesteld, met spelers die de meeste punten haalden voor hun team, bestaat uit Jean van Erp (98.95 procent), Eddy Merckx (97.15), Frédéric Caudron (96.85) en Henk Blauwblomme (96.80). Twee van die vier spelers (Van Erp en Caudron) spelen deze week de bekerfinale.

Steven van Acker maakte de hoogste serie met 19, Dave Christiani scoorde een 18, Stefan Galla en Eddy Merckx 17 en Frédéric Caudron 15. Drie van die vijf spelers (Van Acker, Christiani en Caudron) komen naar de bekerfinale.

Kortom: het bekergala is absoluut weer een toernooi met veel kopstukken, dat veel toeschouwers naar de biljartarena zal trekken. Daarnaast is het meer dan in de voorgaande jaren, toen Dallinga de absolute en enige kanshebber was, een open strijd met meer kanshebbers.

Zeven teams uit de eredivisie en één uit de tweede divisie spelen in twee poules om de bekerwinst.

De poule-indeling:
Poule A:
MCR/De Uitspanning (Eddy Leppens, Dave Christiani, Thorsten Frings, Sander Jonen)
De Distel (Gerwin Valentijn, Jef Philipoom, John Tijssen, Puck van Aart)
HCR Prinsen (Anno de Kleine, Jelle Pijl, Raymund Swertz, Johan Claessen)
BV De Molen 2 (Rick Sleddens, Piet Sleddens, Ad Vermeer, Rutger Elschot)

Poule B:
Buffalo.nl (Glenn Hofman, Jean van Erp, Jeffrey Jorissen, Herman van Daalen)
Dallinga.com (Frédéric Caudron, Jean Paul de Bruijn, Steven van Acker, Patrick Vasseur, Berry Dallinga)
Post Luchtkanalen (Davy van Havere, Henk Habraken, Wilco van Wijk, Marc Celen)
VDO (Arie Weijenburg, René Wijnen, Nicky van Venrooy, Wiljan van den Heuvel).

Wij maakten een rondje langs de teamleiders of spelers met de vraag hoe de kansen liggen.

MCR/De Uitspanning, Sander Jonen:
,,We gaan maar voor één plaats en eigenlijk voor de dubbel dit jaar, maar dan moet alles meezitten. Er liggen wat gevaren op de loer, want als we door de poule komen, kunnen we zo maar tegen Dallinga moeten. Dat kan een moeilijke tegenstander zijn. Wij zelf zijn er klaar voor. Eddy (Leppens) is na een moeilijk jaar aan het terugkomen. Hij heeft nogal wat meer verloren dan vorig jaar en zijn moyenne is een stuk lager (1.700 naar 1.400). Thorsten Frings is een belangrijke pion, een echte kopie van Martin Horn. Ik verwacht veel van onze teamspirit. We praten veel met elkaar, dat is een belangrijk wapen op dit soort toernooien.''

De Distel, John Tijssens:
,,Ik schat dat vijf van de acht teams kans maken om de finale te spelen. Voor mij is Buffalo de grootste kanshebber, wij kunnen meedoen met ons team. Het wordt een soort afscheid, omdat we na dit seizoen uit elkaar vallen (John Tijssens en Hans van der Wurf naar Utrecht, Gerwin Valentijn naar A1 Biljarts, Jef Philipoom naar De Distel 2). We gaan dus vooral proberen om er een mooi weekend van te maken.''

HCR Prinsen/Michel van Silfhout:
,,We spelen zonder Dick Jaspers (maar één keer gespeeld voor de beker) en mij, dus we maken ons niet te veel illusies. Anno de Kleine is kopman, verder spelen we met Jelle Pijl, Raymund Swertz en Johan Claessen.  De halve finale halen zou al een succes zijn. Daarvoor zullen we De Distel moeten verslaan in de eerste wedstrijd. MCR is een maatje te groot, denk ik. Dat we er staan, is eigenlijk al heel mooi. In de voorlaatste wedstrijden zorgden we voor een klein stuntje. We verloren met Dick Jaspers uit met 6-2 van TOVV tegen een tegenstander die onder andere met Polychronopoulos speelde, maar wonnen de tweede met 6-2. Ik ben er zelf niet bij deze week. Dinand Prinsen zal het team coachen.''

BV De Molen 2, Ad Vermeer
,,Wie had ooit gedacht dat wij met ons team in de bekerfinale zouden staan? Het is een stunt waarvan niemand van ons kon dromen. Ik heb ook tegen de jongens gezegd: geniet er maar van, want dit maken we nooit meer mee. We zijn volstrekt kansloos natuurlijk tegen die profteams, maar wat maakt het uit. Het is een ongelooflijk seizoen. We hebben geluk gehad met de loting, anders hadden we ons niet kunnen plaatsen. En nu spelen we ook nog tegen De Molen 1 voor de promotie in de competitie. We zullen er staan, in de bekerfinale, ons uiterste best doen en er een prachtig weekend van maken.''


Buffalo.nl/Cor Trampe:
,,We staan met ons team voor een drukke, mooie periode. Deze week de bekerfinale, de voorronden van de Europacup en de play-offs. Wat een jaar voor Buffalo met een team van alleen Nederlanders. We hebben tegen elkaar gezegd: van die drie missies, willen we er tenminste één winnen. Ik denk dat we kans maken in de beker. We zijn in elk geval heel gemotiveerd. De kracht van Buffalo is dat we altijd met hetzelfde viertal spelen en daardoor een hecht collectief vormen. Wat zal ik zeggen: we zijn in vorm, komen met veel ambities naar de bekerfinale, maar de tegenstand is sterk, dat realiseren we ons ook.''

Dallinga.com/Patrick Vasseur:
,,Drie keer de beker winnen, dat is mooi om terug te kijken, maar het zegt nu niets meer. We zijn Dick Jaspers en Eddy Merckx kwijt, met dit team hebben we gedaan wat we konden in de eredivisie. Frédéric Caudron heeft een prachtig seizoen gespeeld: 12 gewonnen, 1 gelijk, 1 verloren en 2.18 gemiddeld. Jean Paul de Bruijn was goed, met tien van de veertien gewonnen, Steven van Acker was sterk en had tegen Eddy Leppens een geweldige uitschieter. We maken een kans op een finaleplaats als we allemaal goed spelen. Ik zie MCR als de grote kanshebber, maar ik denk wel dat we een gooi naar het podium kunnen doen.''


Post Luchtkanalen/Rinus Persons:
,,Mijn team is positief gestemd, zo kan ik het wel samenvatten. Voor zo ver we weten is het de eerste keer dat we ons plaatsen. Daar kun je alleen maar blij mee zijn. Wat de kansen betreft ben ik gematigd optimistisch. Davy van Havere liet in zijn wedstrijd tegen Jaspers (50-45 verlies) pas nog zien dat hij topspelers aankan. Hij is in vorm. Henk Habraken is goed, altijd in staat om te stunten. Wilco van Wijk ook de laatste tijd en Marc Celen wint regelmatig zijn partijtjes. Ik ben zelf ook benieuwd hoe ver we het kunnen schoppen.''


VDO, Arie Weijenburg:
,,Voor het team is het leuk om mee te doen: een mooie prestatie dat we ons hebben geplaatst in de laatste wedstrijd tegen Van Wanrooy. Kwalitatief gezien zijn we natuurlijk niet goed genoeg om een rol te gaan spelen. Mooi weekend van maken, goed ons best doen, zo zien we deze bekerfinale. Mooi ook voor Nicky van Venrooy, die zich goed heeft ontwikkeld dit seizoen. Ik zelf heb ooit twee keer een bekerfinale gewonnen: één keer met Henk Habraken toen het nog voor tweetallen was en in 2002/2003 met Van Wanrooy, toen we met ons team (Blomdahl, Sánchez, Van Wanrooy en Weijenburg) met 8-0 wonnen in de finale tegen Crystal Kelly. Dat jaar werden we ook nationaal kampioen en wonnen we de Europacup.''

De organisatie van het toernooi om de KNBB beker:
Bennie Deegens, voorzitter, algemene zaken
Hans Snellen, toernooileider, pr
Jan van Kerkoerle, presentatie, pr
Lennart Schrauwen, technische zaken
Paul Brekelmans, arbitrage
Henny Wezenbeek, wedstrijdleiding
Vrijwilligers: Stichting Topbiljart Zundert.
Locatie: De Koutershof, Rijsbergen.

MCR/De Uitspanning leidt in de eredivisie en is een kanshebber voor de dubbel

Buffalo.nl is een concurrent voor de favorieten

HCR Prinsen, hier met Dick Jaspers (links) speelt zonder zijn topspeler

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

HenkM
HenkM
namen
volgens mij staan bij de eerste foto van Dallinga de namen niet in de juiste volgorde.
Maar dat is een kleinigheid

Message 1/2 - Gepubliceerd op 7 april 2016 10:03

HenkM
HenkM
dank
voor de aanpassing

Message 2/2 - Gepubliceerd op 11 april 2016 16:16

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom