Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Interview - Wonju (KOR)

Blomdahl voert in GP eliteveld aan voor Jaspers

Gepost door op 15 juli 2021

Blomdahl voert in GP eliteveld aan voor Jaspers

© Five&Six
Torbjörn Blomdahl, twee overwinningen op de twee Koreanen in het finaleveld

WONJU - De laatste schifting in de World 3Cushion Grand Prix wordt na de eerste van drie dagen aangevoerd door Torbjörn Blomdahl, de wereldkampioen driebanden. De Zweed behaalde in zijn eerste optreden voor de finalepoule twee overwinningen: tegen de Koreanen Jun Tae Kim met 2-1 en tegen Bong Joo Hwang met 2-0. Dick Jaspers volgt de koploper met dezelfde matchpunten, maar een wedstrijd meer gespeeld dan Blomdahl. De Nederlander won van twee Turken: Tasdemir (2-0), Sayginer (2-1) en verloor van Hwang met 2-0.

Murat Naci Coklu is vooralsnog de beste van de vier Turken met drie matchpunten uit twee partijen. Op de openingsdag van de finaleronde stond Coklu tegenover twee landgenoten. Hij won van Lütfi Cenet met 2-0 en verloor van Tayfun Tasdemir met 2-1. Ook een andere Turkse kraker werd al gespeeld. Sayginer versloeg Tasdemir met 2-1.

De meest enerverende partij was die tussen Tasdemir en Coklu. In de eerste set won Coklu met 18-15 in 8 beurten, maar Tasdemir explodeerde in de tweede set met 36-5 in 7 beurten. De beslissende set ging ook naar Tasdemir met 12-3 in 5 beurten. Tasdemir eindigde met 3.500 gemiddeld, de beste score van deze dag. Dezelfde Tasdemir liep later tegen een ontketende Jaspers, die met 2-0 won: 24-7 in 7 7-16 in 5. Dat resulteerde in 3.416 gemiddeld voor Jaspers, 2.090 voor Tasdemir, die na zijn zware start (Jaspers, Sayginer, Coklu) op de voorlaatste plaats staat op de ranglijst, nog net voor Jun Tae Kim.

De strijd om de vier bovenste posities gaat nog twee enerverende dagen tegemoet. Blomdahl, Jaspers, Coklu en Cenet nemen na de eerste dag die plaatsen in, maar Coklu en Cenet hebben dezelfde matchpunten als Sayginer, Hwang, Tasdemir en Kim.

Tasdemir is zelfs de hoogste in moyenne met 2.440 en maakte de hoogste serie in zijn partij tegen Coklu: 18.

De stand na de eerste dag:
1 Torbjörn Blomdahl 2-6-1.790-7
2 Dick Jaspers 3-6-2.391-10
3 Murat Naci Coklu 2-3-1.722-9
4 Lütfi Cenet 2-3-1.657-8
5 Semih Sayginer 2-3-1.975-12
6 Bong Joo Hwang 3-3-1.888-9
7 Tayfun Tasdemir 3-3-2.440-18
8 Jun Tae Kim 3-3-1.483-11

De wedstrijden in volgorde van opkomst voor morgen, vrijdag:
Blomdahl-Coklu
Sayginer-Cenet
Tasdemir-Cenet
Jaspers-Kim
Blomdahl-Sayginer
Coklu-Hwang
Kim-Coklu
Jaspers-Cenet
Sayginer-Hwang
Blomdahl-Tasdemir

Dick Jaspers won van twee Turkse tegenstanders, Sayginer en Tasdemir, maar verloor van Hwang

Murat Naci Coklu, de best geplaatste van de vier Turken na de eerste dag

Tayfun Tasdemir in de laatste partij van de eerste dag: verlies tegen Jaspers, voorlaatste plaats op de ranglijst met het hoogste gemiddelde

 

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom