Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Invitatie Tournooi - Wonju (KOR)

Dani Sánchez en Sung-won Choi naar eerste triomf in Korea

Gepost door op 3 juli 2021

Dani Sánchez en Sung-won Choi naar eerste triomf in Korea

© Five&Six
Het podium met de winnaars Dani Sánchez en Sung-won Choi

WONJU - De Spanjaard Dani Sánchez en de Koreaan Sung-won Choi zijn de winnaars van het eerste toernooi van Five&Six in Korea. De twee ex-wereldkampioenen wonnen het Scotch Double toernooi in de finale tegen Dick Jaspers en Jung-Han Heo met 2-1. De twee finalisten bleven aardig in evenwicht in het finalegevecht: Sánchez/Choi wonnen de eerste set van tien minuten met 18-12 in 9, Jaspers en Heo grepen de tweede set met 19-11 in 8, de beslissende derde set ging naar Sánchez en Choi met 11-7 in 3 beurten.

De Scotch Double, met tweetallen die via loting aan elkaar werden gekoppeld, was vooral een snel toernooi met een tijdklok van slechts vijftien seconden. Het was een aangename warming-up voor het hoofdtoernooi, dat op maandag begint en waarin de 32 spelers een marathon van partijen spelen voor een uiteindelijke hoofdprijs van 77.000 euro voor de winnaars. Morgen, zondag, spelen vijftien spelers een toernooi in Scotch Double, waarin de 15 spelers zijn gekoppeld aan een sponsor.

De twee poules werden in de eerste Scotch Double gewonnen door Torbjörn Blomdahl en Chang-hoon Seo in Poule A en Murat Naci Coklu en Myeong-jong Cha. Beide koppels werden groepswinnaar met 18 punten, Coklu en Cha met 1.611 gemiddeld, Blomdahl en Seo met 1.512.

Dani Sánchez en Sung-won Choi, de nummers twee in Poule A met 15 matchpunten, maakten toen al de beste indruk met 1.708 gemiddeld. Nikos Polychronopoulos/Bong-ju Hwang en Dion Nelin/Jun-tae Kim eindigden als derde en vierde en plaatsten zich daarmee ook voor de Play-offs. Verrassend was de uitschakeling van Eddy Merckx en Quyet Chien Tran, de beste starters in het veld, die door twee verliespartijen in de laatste ronden werden uitgeschakeld door Blomdahl en Seo (23-8 in 10) en in de laatste partij door Polychronopoulos en Hwang et 13-11 in 12.

Murat Naci Coklu en Myeong-jong Cha haalden het in Poule B met 18 punten voor Tayfun Tasdemir/Nguyen Quoc Nguyen met 15, Wan-young Choi/Ja-in Kang met 10, net als Dick Jaspers/Jung-Han Heo met 10 matchpunten. Coklu en Cha wonnen hun laatste partij van Choi/Kang met 17-15 in 7, maar waren toen al onbereikbaar voor de toppositie. Jaspers en Heo grepen nog net de vierde plaats door een overwinning tegen Semih Sayginer en Choong-bok Lee met 18-17 in 8.

Roland Forthomme en HaengJik Kim misten de kwalificatie door 1 punt achter Jaspers/Heo te eindigen. Sayginer/Lee wonnen slechts twee partijen uit zeven, net als Therese Klompenhouwer met Ji-eun Han, die ook met zes matchpunten eindigden.

In de play-offs naar best of three gingen Dani Sánchez en Sung-won Choi eerst langs Torbjörn Blomdahl en Chang-hoon Seo (17-17 in 8, 21-9 in 10, 13-2 in 5), gemiddelde voor Sánchez/Choi 2.217. Sánchez en Choi wonnen daarna ook van Nelin/Kim met 2-1 na 17-20 in 8, 20-11 in 10, 5-4 in 8. Dick Jaspers/Jung-Han Heo versloegen op weg naar de finale Tayfun Tasdemir/Nguyen Quoc Nguyen met 2-0 (15-13 in 10, 16-14 in 10) en waren ook met 2-0 te sterk voor Coklu/Cha in een boeiend gevecht (18-16 in 6, 18-17 in 6).

De ranglijsten in de eerste schifting:

Poule A:
1 Blomdahl/Seo 6-0-1-18-1.512-6
2 Sánchez/Choi 5-0-2-15-1.708-10
3 Polychronopoulos/Hwang 5-0-2-15-1.454-9
4 Nelin/Kim 3-1-3-10-1.309-11
5 Merckx/Tran 3-0-4-9-1.418-9
6 Sidhom/Kim 2-2-3-8-1.109-7
7 Ahn/Montes 2-1-4-8-1.291-7
8 Degener/Kim 0-0-7-0.752-5

Poule B:
1 Coklu/Cha 6-0-1-18-1.611-9
2 Tasdemir/Nguyen 5-0-2-15-1.555-8
3 Choi/Kang 3-1-3-10-1.400-7
4 Jaspers/Heo 3-1-3-10-1.400-7
5 Forthomme/Kim 3-0-4-9-1.059-4
6 Cho/Cenet 3-0-4-9-1.113-7
7 Sayginer/Lee 2-0-5-6-1.351-6
8 Klompenhouwer/Han 2-0-5-6-0.965-7

Jung-Han Heo en Dick Jaspers, de verliezende finalisten

 

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom