Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Belgisch Kampioenschap Teams Ronde 15 (BEL)

Een nieuwe rel is geboren in Belgisch biljarten

Gepost door op 5 februari 2020

Een nieuwe rel is geboren in Belgisch biljarten

© Archief
Het conflict tussen Benny van Goethem (links) en Kurt Ceulemans speelt op de achtergrond mee in deze nieuwe rel

SINT NIKLAAS/DEURNE - Op de avond dat Frédéric Caudron een wereldpartij speelde in de Belgische competitie (50 in 10 beurten, 5.000 gemiddeld), werd een nieuwe rel geboren. De wedstrijd tussen De Witte Molen in Sint Niklaas en het tweede team van Mr. 100 Lier, in de eredivisie driebanden, eindigde in een fikse ruzie en dreigementen over en weer. De inzet van de onvriendelijke sfeer: het Lierse team verweet De Witte Molen dat het team met drie buitenlanders speelde waar reglementair maar twee buitenlandse spelers gerechtigd zijn. De Witte Molen won de wedstrijd met 8-0, Mr. 100 diende een officieel protest in.

De voorzitter van de Belgische bond, Benny van Goethem, die toevallig ook voorzitter is van De Witte Molen, heeft in het heetst van de ruzie uit voorzorg de zaal verlaten en keerde later rond middernacht terug. Daarna escaleerde de zaak opnieuw en stonden de partijen weer lijnrecht tegenover elkaar met volgens ooggetuigen verbale en fysieke bedreigingen.

Twee spelers, uit beide teams, gaven later aan hoe zeer de ruzie uit de hand was gelopen. Paul Bruijstens, kopman van De Lier: ,,Deze avond had helemaal niets meer met biljarten te maken. Ik ben om drie uur 's nachts thuisgekomen, zo is biljarten absoluut niet leuk meer.'' Sam van Etten van De Witte Molen, ongewild inzet van het conflict als gerechtigde of niet gerechtigde speler, vertelde een dag later: ,,Ik snap er eigenlijk zelf helemaal niets meer van, maar het is heel onprettig gegaan. Ik wil alleen maar zeggen: ga toch eens wat rustiger en vriendelijker met elkaar om. Dat maakt het een stuk leuker om een avondje te biljarten.''

Het protest gaat over de regel van buitenlanders: twee buitenlanders mogen officieel in een team meedoen, een derde speler alleen als hij nog geen ereklasser is. Ad Broeders en Adrien Tachoir zijn bij De Witte Molen de twee buitenlandse spelers. Sam van Etten zou volgens De Witte Molen mogen meespelen als derde buitenlander, omdat zijn officiële startmoyenne onder de 0.950 is en hij dus niet als buitenlander wordt beschouwd. Met die opstelling: Tachoire, Forton, Broeders en Van Etten, speelde het thuisteam gisteravond de wedstrijd tegen Mr. 100 Lier en won met 8-0.

Wat wil nu het geval:

Benny van Goethem, in zijn dubbele functie, werd gisteravond aanvankelijk aangevallen, omdat de wedstrijd tien minuten te laat begon. (,,We hadden een probleempje in de keuken, waardoor we iets te laat klaar waren met eten.'') De wedstrijd begon dus al met gemor van de Lierse spelers, die al aan tafel stonden om de partijen te beginnen.

,,De sfeer werd daarna vervelend en irritant onder de partijen'', schetst Van Goethem de situatie. ,,Ik kreeg zelf verwijten, toen ik als arbiter in de weg stond voor een speler. Dat liep hoger op met verwijten over opzet, over de zaak op het spits drijven. Ik weet hoe scherp de zaken staan tussen Mr. 100 en mij als voorzitter van de bond, in verband met de rechtszaken. Dus op een zeker moment heb ik besloten om de zaal te verlaten en het niet verder te laten escaleren. Ik ben ergens anders naar een biljartzaal gegaan en later rond middernacht teruggekomen. Maar toen begon het bekvechten opnieuw.''

Benny van Goethem verzekert: ,,Toen wij Sam van Etten in ons team haalden, hebben we zijn gemiddelde opgegevraagd in Nederland: dat was 0.947, dus onder de 0.950 grens voor de hoofdklasse. Dus officieel mocht Sam van Etten meespelen en werd hij niet als buitenlander beschouwd. Die affaire speelt al vanaf het begin, want KBC Kortrijk heeft na de eerste wedstrijden al eens officieel klacht ingediend. Daar heeft de sportcommissie zich over gebogen en heeft De Witte Molen in het gelijk gesteld. Wij staan dus volledig in ons recht. Ik heb de mensen van Lier dan ook gezegd: het is al uitgezocht, wij zijn reglementair in orde. Ik heb alleen in de ruzieachtige sfeer geroepen: als Mr. 100 de regels van de KBBB niet aanvaardt, spelen zij niet meer in de competitie. Dat is kennelijk verkeerd gevallen. Daar zijn Marc Celen en zijn teamgenoten woest over geworden.''

Het moet gezegd: tussen bondsvoorzitter Benny van Goethem en Mr. 100 Lier, met name Kurt Ceulemans, spelen meer conflicten, zoals de rechtszaak over de biljartlakens die Ceulemans had aangespannen. ,,Dat speelt nog steeds, want eind van de maand komt die zaak weer voor een tribunaal'', aldus Van Goethem.

Marc Celen, de teamleider en speler van Mr. 100, geeft een dag later zijn versie van de avond: ,,Ik heb voor de aanvang van de wedstrijden al aangegeven aan de heer Van Goethem, dat ons team, ongeacht de uitslag, een klacht zou indienen bij de nationale sportcommissie wegens het opstellen van een derde buitenlander. Volgens onze interpretatie van het reglement dient Sam van Etten immers geklasseerd te worden als hoofdklasser, waardoor ook hij als buitenlander moet worden beschouwd. Sam behaalde in rankingtoernooien in Nederland namelijk een gemiddelde van meer dan 0.950.''

,,De tegenstanders gingen een kwartier voor de partijen nog een maaltijd nuttigen. Zonder enige communicatie. Toen wij vroegen om in te spelen, werd dat in eerste instantie geweigerd. Ik citeer de heer Van Goethem: als jullie niet akkoord gaan, kunnen jullie naar huis gaan en winnen jullie met 0-8.'' Toen de partijen daarna 8(!) minuten later wel van start konden gaan, werd de sfeer nog grimmiger. Marc Celen: ,,Alle remmen waren ondertussen los bij de heer Van Goethem, die ons trachtte te intimideren. ,,Volgend seizoen speelt geen enkele speler van Mr. 100 nog bij de KNBB, zei hij. ,,Jullie spelen enkel nog dankzij onze goodwill. Wij kunnen niet anders bedenken dan dat het nog altijd het gevolg is van de frustraties na de verloren rechtszaak tegen Kurt Ceulemans.''

Marc Celen: ,,Onze speler Leslie van Neyen wou na het inspelen buiten wat afkoelen, maar de heer Van Goethem was hem gevolgd, wat leidde tot een nieuwe tirade. De situatie dreigde tot een handgemeen te leiden. We konden na enige tijd eindelijk toch starten. Wij zijn na andere intimidaties in conclaaf gegaan om te bespreken of we wel zouden doorgaan. Dat hebben we niet gedaan, om geen boete te riskeren.''

Het Mr. 100 team zal aanklacht indienen bij de sportcommissie op drie punten: het opstellen van 3 buitenlanders, het niet respecteren van de reglementen over de aanvang van de wedstrijden en vanwege de intimidatie van de voorzitter van de KBBB. Marc Celen: ,,We willen wel benadrukken dat we geen enkel probleem hebben met de spelers van De Witte Molen, die zich volledig afzijdig hebben gehouden. Zij hebben de sportieve overwinning verdiend.''

Hoe de zaak (met officiële protesten van Mr. 100) rond de wedstrijd De Witte Molen-Mr. 100 Lier 2 zal aflopen, zal via de Sportcommissie worden uitgevochten.
De 15e ronde van de competitie:

De toppartij van Frédéric Caudron, op deze speelavond met BC Deurne tegen De Leug, was een hoogtepunt van de competitie tot nu toe. Caudron won van Wesley de Jaeger met 50-27 in 10 beurten en een hoogste serie van 13 (gemiddeldes 5.000 en 2.700). Maar ondanks de hoogvlieger van de kopman, liet Deurne een punt liggen tegen de middenmoter. Jerry Hermans won ook, met 42-13 in 29 van Bryan van Genechten. De verliezers voor Deurne waren Glenn Hofman tegen Johan Loncelle (50-31 in 28) en Davy van Havere tegen Frank de Groof (42-41 in 30).

Biljart Express kwam gelijk met BC Deurne op 24 punten door de 5-3 overwinning in de topmatch tegen Op de Meir. Eddy Merckx versloeg Eddy Leppens in een wedstrijd die lang gelijkop ging, maar waarin Leppens acht keer miste in de laatste 10 beurten: 50-36 in 30. Frans van Kuyk versloeg Barry van Beers met 50-38 in 31 en Gerwin Valentijn speelde gelijk tegen Roland Uijtdewillegen (42-42 in 21). Peter De Backer was de enige winnaar voor Op de Meir: hij versloeg Martin Spoormans met 42-29 in 32.

Mr. 100 1 versloeg KBC Brugse met 6-2 met winst voor Peter Ceulemans (50 in 37), Raymond Ceulemans (42 in 34) en Bart Ceulemans (42 in 25).

BC De Ploeg en Kortrijkse speelden met 4-4 gelijk. Beste spelers in het thuisteam van De Ploeg waren Jef Philipoom (tegen Dave Christiani 50-29 in 31) en Therese Klompenhouwer (tegen Martin Ravestyn 42-29 in 30). Ronny Brants speelde een sterke partij tegen Jack Wijnen en won met 50-43 in 32.

De Witte Molen won met 8-0 door overwinningen van Adrien Tachoire (50 in 43), Francis Forton (50 in 42), Ad Broeders (42 in 34) en Sam van Etten (42 in 51).

Marc Celen geeft namens Mr. 100 Lier zijn versie op het verhaal van de avond. ,,Wij hadden voor de start al aangegeven dat we klacht in zouden dienen bij de bond.''

Frédéric Caudron, een formidabele partij van 50 in 10 beurten op een avond dat in een andere biljartzaal een sfeer heerste van ruzie, dreigementen en protesten.

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Ravestyn
Ravestyn
Beghin
Toch wel spijtig dat je niet hebt gemerkt dat onze 4de man Fred Beghin Eddy Willems versloeg in 20 beurten.

Message 1/4 - Gepubliceerd op 5 februari 2020 22:48

studio-micka
studio-micka
Jef
Oei ,Jef Philipoom is van geslacht veranderd . deze speelster van bc de ploeg komt dus volgend jaar uit bij de dames , eindelijk tegenstand voor "la grande dame van de biljart Therese klompenhouwer.

Message 2/4 - Gepubliceerd op 6 februari 2020 09:17

moeke
moeke
witte molen - mister 100
DIT MOET ER TOCH EVEN AF BIJ MIJ? BILJARTEN MOET LEUK EN SPORTIEF BLIJVEN AL DIE REGLEMENTEN MAKEN HET KAPOT ALS ZE ZO VERDER GAAN IN DE TOEKOMST BLIJFT ER NIKS VAN OVER SLECHT VOOR DE BILJART EN GAAN ER ZEKER GEEN SUPPORTERS MEER NAAR GAAN KIJKEN DIT ALS GEZEGD ZIJNDE GODELIEVE WUYS EN JAN VAN DE BOSCH ALTIJD TROUWE SUPPORTERS GEWEEST

Message 3/4 - Gepubliceerd op 6 februari 2020 11:33

Roberts70
Roberts70
Voorzitter van Goethem
Amai, waar is die man mee bezig? Zeker ook zo'n voorzittertje die thuis niks te vertellen heeft :)

Message 4/4 - Gepubliceerd op 7 februari 2020 11:50

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom