BRANDENBURG - Het Europees kampioenschap biljarten in alle spelsoorten nadert met rasse schreden. De organisatie van het mega-toernooi, dat twee jaar geleden werd gelanceerd en een groot succes was, maakt zich op voor de tweede editie. De Europese driebandentop trapt af op 24 en 25 april, daarna komen in totaal 500 spelers en speelsters in de Stahlpalatz in Brandenburg an der Havel in actie in de strijd om de medailles. De mannen van het driebandentoernooi, die het toernooi openen, spelen voor 30.000 euro aan prijzengeld. De verzamelde wereldtop uit Europa zal zeker aan de start komen met de titelverdediger Marco Zanetti, Torbjörn Blomdahl, Frédéric Caudron, Eddy Merckx, Dick Jaspers en alle andere topspelers.
Kozoom zet in de week voorafgaand aan het EK nog meer weetjes op een rij:
Xx Kampioenschappen: in totaal 18, 12 op de matchtafel, 8 op de kleine tafel.
Xx Veertien individuele kampioenschappen en vier team kampioenschappen (twee met nationale teams, twee met clubteams).
Xx Twee toernooien onder 17, één onder 19, drie onder 21 en twaalf voor senioren.
De organisatie kan gebruik maken van 63 arbiters: 16 uit Duitsland, 12 uit Nederland, 13 uit België, 10 uit Frankrijk, 6 uit Spanje, 6 uit Italië.
46 arbiters komen tien dagen in actie.
Bijzonderheden na partijen moeten worden gemeld bij:
Voor Duitse arbiters: Stefan Andres
Voor Nederlandse arbiters: Willem Hofman
Voor Belgische en Egyptische arbiters: Benny van Goethem
Voor Franse arbiters: Daniel Garonnat
Voor Spaanse arbiters: Ángel Soneira
Voor Italiaanse arbiters: Gabrio Volante.
De arbiters verantwoordelijke is Carlos Borrell (CEB).
Het driebanden op de kleine tafel (individueel) telt de meeste partijen: 121. Daarna komt driebanden voor clubteams met 110 en driebanden individueel voor senioren met 79 wedstrijden.
Dagen en tijden van de finalepartijen:
Zondag 26 april:
12.00: Vrij spel onder 19 club teams
14.30: Driebanden onder 21
18.00: Driebanden senoren
18.00: Vrij spel onder 17.
Dinsdag 28 april:
12.00: Vrij spel onder 21
14.30: 5 pins individueel
15.00: driebanden onder 17
17.00: bandstoten.
Woensdag 29:
16.00: Kader 47/2
Donderdag 30 april:
15.00: 5 pins nationale teams.
Vrijdag 1 mei:
11.30: Vrij spel vrouwen
16.30: Driebanden kleine tafel (individueel)
Zaterdag 2 mei:
14.30: Driebanden nationale teams.
Zondag 3 mei:
9.30: Kader 71/2
12.30: 5 pins junioren
15.00: artistiek
15.00: driebanden vrouwen
15.00: driebanden clubteams.
Wedstrijden per dag:
Vrijdag 24 april:
48 partijen driebanden individueel
20 driebanden onder 21
24 vrij spel onder 17
12 vrij spel onder 19 club teams
Zaterdag 25 april:
28 driebanden individueel
10 driebanden onder 21
4 vrij spel onder 17
24 vrij spel onder 19 clubteams
8 bandstoten
Zondag 26 april:
3 driebanden individueel (halve finale en finale)
1 driebanden onder 21 (finale)
8 bandstoten
3 vrij spel onder 17 (finales)
48 5 pins
8 vrij spel onder 21
12 vrij spel onder 19 clubteams (finale)
Maandag 27 april:
20 vrij spel onder 21
12 bandstoten
28 5 pins
24 driebanden onder 17
8 kader 47/2
Dinsdag 28 april:
3 bandstoten (finales)
3 5 pins individueel (finale)
7 driebanden onder 17 (finales)
16 kader 47/2
24 5 pins nationale teams
38 driebanden kleine tafel
3 vrij spel onder 21 (finales)
Woensdag 29 april:
7 kader 47/2 (finales)
40 5 pins nationale teams
46 driebanden kleine tafel
Donderdag 30 april:
12 5 pins nationale teams (finales)
30 driebanden kleine tafel
48 driebanden nationale teams
12 vrij spel vrouwen
16 driebanden clubteams
Vrijdag 1 mei:
12 driebanden nationale teams
7 driebanden kleine tafel (finales)
24 driebanden clubteams
3 vrij spel vrouwen (finales)
24 kader 71/2
8 artistiek.
Zaterdag 2 mei:
6 kader 71/2
2 driebanden nationale teams (finales)
24 artistiek
12 driebanden vrouwen
14 5 pins onder 21
56 driebanden clubteams.
Zondag 3 mei:
7 driebanden vrouwen (finales)
7 artistiek (finales)
1 kader 71/2 (finale)
1 5 pins onder 21 (finale)
14 driebanden clubteams (finales).
De deelnemers die van start gaan op het EK driebanden (met titelverdediger Marco Zanetti als eerste geplaatst):
1 Marco Zanetti (It)
2 Dick Jaspers (Ned)
3 Eddy Merckx (Bel)
4 Frédéric Caudron (Bel)
5 Torbjörn Blomdahl (Zw)
6 Tayfun Tasdemir (Tur)
7 Christian Rudolph (Dui)
8 Dani Sánchez (Sp)
9 Jérémy Bury (Fr)
10 Roland Forthomme (Bel)
11 Filippos Kasidokostas (Gr)
12 Murat Naci Coklu (Tur)
13 Lütfi Cenet (Tur)
14 Jean Paul de Bruijn (Ned)
15 Eddy Leppens (Bel)
16 Ruben Legazpi (Sp)
17 Salvatore Papa (It)
18 Martin Horn (Dui)
19 Peter Ceulemans (Bel)
20 Jean van Erp (Ned)
21 Adnan Yüksel (Tur)
22 Nikos Polychronopoulos (Gr)
23 Jean Reverchon (Fr)
24 Javier Palazón (Sp)
25 Rui Costa (Por)
26 Martin Bohac (Tsj)
27 Michael Nilsson (Zw)
28 Arnim Kahofer (Oos)
29 Behzat Cetin (Zw)
30 Briece Briere (Lux)
31 Sami Hannula (Fin)
32 Balázs Leb (Hon)
33 Espen Hauge (Noor)
34 Arie Salomon (It)
35 Christakis Christoforou (Cyp)
36 Dustin Jäschke (Dui)
37 Francis Forton (Bel)
38 Glenn Hoffman (Ned)
39 Tolgahan Kiraz (Tur)
40 Kostas Papakonstantinou (Gr)
41 Jean-Christophe Roux (Fr)
42 Sergio Jimenez (Sp)
43 Miroslav Baca (Tsj)
44 Brian Knudsen (Den)
45 Andreas Kronlachner (Oos)
46 Ramon Hamm (Lux)
47 Tapio Soinisalo (Fin)
48 Peter Varga (Hon)
49 Ronny Lindemann (Dui)
50 Martin Spoormans (Bel)
51 Raimond Burgman (Ned)
52 Semih Sayginer (Tur)
53 Jérôme Barbeillon (Fr)
54 Thomas Anderson (Den)
55 Georg Schmied (Oos)
56 Gérard Goedert (Lux)
57 Toni Hannula (Fin)
58 Tamas Szolnoki (Hon)
59 Andreas Niehaus (Dui)
60 Barry van Beers (Ned)
61 Murat Tüzül (Tur)
62 Cédric Melnytschenko (Fr)
63 Thomas Kerl (Dui)
64 Peter De Backer (Bel).