Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Invitatie Tournooi - Wonju (KOR)

Grand Prix finale in Korea: 6 Europeanen, 2 Koreanen

Gepost door op 14 juli 2021

Grand Prix finale in Korea: 6 Europeanen, 2 Koreanen

© Ton Smilde/compilatie
Vier van de acht finalisten na de twee competities die met 32 spelers van start gingen

WONJU - De eindronde in de World 3Cushion Grand Prix wordt gespeeld met zes Europese topspelers en twee Koreanen die niet tot de meest gelouterde spelers van hun land behoren. De Turken hebben met vier spelers in die top acht een magnifiek resultaat gehaald. Dick Jaspers en Torbjörn Blomdahl eindigden als poulewinnaars: de Nederlander met 16 matchpunten, 2.714 gemiddeld en een hoogste serie van 19, de Zweedse wereldkampioen met 16 punten, 1.916 en 17 als hoogste serie. De finaleronde, waarin een hoofdprijs van 73.000 euro op het spel staat, begint morgen, donderdag en gaat over twee dagen in een volledige competitie. Daarna wordt de eindstand opgemaakt en spelen de beste vier spelers in de play-offs.

Dat laatste gevecht met vier spelers wordt volgens een speciaal format betwist. De nummer 4 speelt eerst tegen de nummer 3, daarna de winnaar tegen de nummer 2 uit de eindstand en tenslotte de winnaar daarvan tegen de speler die als eerste is geëindigd in die finaleronde.

Het Europese zestal in de finaleronde met acht bestaat uit Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Murat Naci Coklu, Semih Sayginer, Tayfun Tasdemir en Lütfi Cenet. De Koreanen in het eindspel zijn twee verrassende namen: Jun Tae Kim en Bong Joo Hwang. De bekende Koreanen Sung-won Choi, Jung Han Heo, HaengJik Kim en Choong Bok Lee werden uitgeschakeld net als de Vietnamezen Quyet Chien Tran en Nguyen Quoc Nguyen.

Dick Jaspers eindigde in Poule A voor Lütfi Cenet, die een beste eindsprint bekroonde met de runner-up positie in deze poule, waarin hij net de betere was van zijn landgenoten Tayfun Tasdemir en Semih Sayginer. Cenet haalde 13 matchpunten, Tasdemir 12 en Sayginer 10. De Vietnamees Nguyen werd met 9 punten op de laatste dag uitgeschakeld door verlies tegen Eddy Merckx met 2-1. Tasdemir won van Dick Jaspers met 2-0 (13-11 in 7, 15-11 in 7, gemiddeld 2.000) en bezorgde de Nederlander daarmee de enige nederlaag in het traject van zeven wedstrijden per speler.

Jaspers en Blomdahl wonnen elk vijf partijen, speelden één keer gelijk en verloren één wedstrijd, Jaspers van Tasdemir in zijn laatste partij voor deze speelronde, Blomdahl ook in zijn laatste wedstrijd tegen Myung Jong Cha. De twee nummers twee, Murat Naci Coklu en Lütfi Cenet verloren elk twee wedstrijden, Cenet speelde ook nog één keer gelijk.

Jun Tae Kim was de beste van de Koreanen met een derde plaats in de poule met Blmdahl en Coklu. In zijn laatste wedstrijd won Kim van Coklu met 2-1 met een gemiddelde van 2.739 en twee series van 11. De andere Koreaan in deze poule, Bong Joo Hwang, die als derde eindigde voor Jung Han Heo, is een tamelijk onbekende in het circuit van topspelers. Met 13 matchpunten bleef hij Heo (die nog won van Polychronopoulos) één punt voor.

Het sluitstuk in Poule A was er één waarin na Dick Jaspers, de nummer één, de Turken regeerden met drie spelers in de top vier. Lütfi Cenet was imonerend in het laatste deel. In zijn laatste wedstrijd versloeg hij Semih Sayginer met 2-1 met 2.416 gemiddeld en twee series van 13. Cenet excelleerde in deze speelronde ook al met een topserie van 23, de hoogste tot nu toe in deze Grand Prix.

De geplaatste spelers voor de eindronde zijn:
Poule A: Dick Jaspers, Lütfi Cenet, Tayfun Tasdemir en Semih Sayginer
Poule B: Torbjörn Blomdahl, Murat Naci Coklu, Jun Tae Kim en Bong Joo Hwang.

In de finalepoule worden op de eerste van twee speeldagen morgen (donderdag) de volgende wedstrijden gespeeld:
Blomdahl-Hwang
Jaspers-Sayginer
Kim-Cenet
Tasdemir-Coklu
Jaspers-Hwang
Sayginer-Tasdemir
Cenet-Coklu
Blomdahl-Kim
Hwang-Kim
Jaspers-Tasdemir.

De eindstanden in de twee poules van de tweede ronde:

Poule A:
1 Dick Jaspers 7-16-2.714-19
2 Lütfi Cenet 7-13-2.105-23
3 Tayfun Tasdemir 7-12-1.795-13
4 Semih Sayginer 7-10-2.058-15
5 Quyet Chien Tran 7-10-1.966-13
6 Nguyen Quoc Nguyen 7-9-1.638-12
7 Eddy Merckx 7-8-1.690-13
8 Won Young Choi 7-3-1.507-11

Poule B:
1 Torbjörn Blomdahl 7-16-1.961-17
2 Murat Naci Coklu 7-15-2.089-14
3 Jun Tae Kim 7-15-1.900-16
4 Bong Joo Hwang 7-13-1.593-11
5 Jung Han Heo 7-12-2.102-11
6 Myung Jong Cha 7-6-1.668-12
7 Nikos Polychronopoulos 7-3-1.434-8
8 Chang Hoon Seo 7-3-1.337-9.

Dion Nelin en Choong Bok Lee zijn de winnaars van de twee poules in het verliezersschema. Daarin zijn ook twee competities met 8 spelers gespeeld. De Koreaan Lee werd winnaar voor Sánchez, Haeng Jik Kim en Chi Yeon Cho, Sánchez haalde een gemiddelde van 2.000, HaengJik Kim maakte de hoogste serie met 18. Nelin eindigde met 18 matchpunten en 1.572, serie 17 voor Sameh Sidhom (15 punten), Ja In Kang (13) en Roland Forthomme. De Belg finishte met 13 punten, een gemiddelde van 1.820. Therese Klompenhouwer werd zevende na Antonio Montes en voor Ji Eun Han. De Nederlandse haalde 1.090 gemiddeld met een hoogste serie van 5.

Torbjörn Blomdahl, poulewinnaar in Poule B

Dick Jaspers, koploper in Poule A

Murat Naci Coklu, runner-up na Blomdahl

Lütfi Cenet, runner-up na prachtig slot

Jun Tae Kim, beste van de Koreanen

De vier Turkse topspelers voor de finaleronde: Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Semih Sayginer en Lütfi Cenet

 

 

 

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom