Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Invitatie Tournooi - Wonju (KOR)

Harde strijd om topposities op openingsdag Scotch Double

Gepost door op 1 juli 2021

Harde strijd om topposities op openingsdag Scotch Double

© Five&Six
Eddy Merckx voert de ranglijst aan met Quyet Chien Tran na de openingsdag

WONJU - De koppels met Eddy Merckx/Quyet Chien Tran in Poule A en met Murat Naci Coklu/Myeong-jong Cha in Poule B gaan aan kop na de eerste dag in het Scotch Double toernooi van Five&Six. De koplopers gingen van start met drie overwinningen en één verliespartij in het zogenaamde Shoot-out event, waarin in beide poules acht koppels tegen elkaar spelen voor een plaats in de volgende ronde. Merckx en Tran leiden met het hoogste gemiddelde in Poule A: 1.790. Tayfun Tasdemir en Nguyen Quoc Nguyen, gedeelde koplopers in Poule B, hebben het hoogste moyenne van alle zestien koppels na één speeldag: 1.810.

De meeste tweetallen hebben drie partijen gespeeld, andere teams kwamen op de eerste dag al vier keer in actie. Het is opvallend dat er voor enkele favoriete teams nog geen hoofdrol is weggelegd. Dick Jaspers en Jung-Han Heo staan in Poule B op de vijfde plaats, HaengJik Kim met Roland Forthomme in deze poule op een zevende, Semih Sayginer en Choong-Bok Lee op de achtste en laatste plaats. In Poule A is er tot nu toe een bescheiden rol voor Dani Sánchez en Sung-won Choi, twee ex-wereldkampioenen.

Eddy Merckx en Quyet Chien Tran hadden een vlekkeloze start in Poule A met de hoogste dagscore in de eerste partij tegen Gülsen Degener en Jin-ah Kim: 26-10 in 10 beurten, 2.600 gemiddeld. Daarna versloegen de koplopers eerst Sameh Sidhom en Dong-hoon Kim (24-7 in 11) en Ji-hoon Ahn/Antonio Montes met 18-11 in 12. Met drie winstpartijen volgde in het vierde optreden het eerste verlies voor Merckx/Tran tegen Sánchez en Choi: 18-9 in 11.

De nummers twee van de ranglijst, Nikos Polychronopoulos en Bong-ju Hwang hebben twee matchpunten minder, maar speelden ook een partij minder dan de twee leiders. De Griek en zijn Koreaanse teammaat versloegen Ahn/Montes met 21-14 in 10, Dion Nelin/Jun-tae Kim met 17-7 in 13 en werden in de derde sessie verslagen door Torbjörn Blomdahl en Chang-hoon Seo met 21-10 in 10. De Zweedse wereldkampioen en zijn teamgenoot wonnen twee keer, maar verloren van Sameh Sidhom en Dong-hoon Kim in de eerste ronde met 25-7 in 11.

Twee koppels gaan samen aan kop in Poule B met 3 winstpartijen en 1 verliespartij. De beste partij kwam van Tasdemir en Nguyen in de partij tegen Jaspers en Heo: 21-14 in 9, gemiddeld 2.333. De openingsdag startte in deze poule met een verrassend resultaat: Therese Klompenhouwer en Ji-eun Han, die weliswaar drie punten voorsprong krijgen, versloegen Semih Sayginer en Choong-Bok Lee met 19-10 in 14 beurten.

De koplopers Coklu/Cha wonnen onder meer de belangrijke partij tegen Tasdemir/Nguyen, de nummers twee van de ranglijst: 18-14 in 8. De enige verliespartij van Coklu (met Cha) kwam tegen een andere Turkse landgenoot. Lütfi Cenet won met Chi-yeon Cho: 14-8 in 12. Een andere opvallende winst was die van Tasdemir en Nguyen tegen Sayginer en Lee met 18-14 in 10.

De standen in de twee poules na de eerste speeldag (gewonnen, gelijk, verloren, gemiddelde, hoogste serie):
Poule A:
1 Tran/Merckx 3-0-1-1.790-9
2 Hwang/Polychronopoulos 2-0-1-1.500-7
3 Blomdahl/Seo 2-0-1-1.419-6
4 Montes/Ahn 2-0-2-1.437-7
5 Nelin/Kim 2-0-2-1.100-4
6 Sánchez/Choi 2-0-2-1.159-6
7 Sidhom/Kim 1-0-2-1.343-7
8 Degener/Kim 0-0-3-0.787-3

Poule B:
1 Coklu/Kim 3-0-1-1.282-4
2 Tasdemir/Nguyen 3-0-1-1.810-8
3 Cenet/Cho 2-0-1-1.085-5
4 Choi/Kang 1-1-1-1.131-7
5 Jaspers/Heo 1-1-1-1.187-4
6 Klompenhouwer/Han 1-0-2-0.809-6
7 HaengJik Kim/Forthomme 1-0-3-0.843-6
8 Sayginer/Lee 1-0-3-0.980-7.

Murat Naci Coklu, koploper in zijn poule met Myeong-jong Cha

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom