Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Invitatie Tournooi - Wonju (KOR)

Jaspers bekroont marathon met gigantische jackpot

Gepost door op 18 juli 2021

Jaspers bekroont marathon met gigantische jackpot

© Five&Six
Dick Jaspers met de trofee na afloop in de Grand Prix finale in Wonju

WONJU - De Nederlander Dick Jaspers heeft het langste en meest slopende toernooi uit zijn lange biljartcarrière bekroond met de hoogste premie uit zijn sportieve historie. De jackpot in de World 3Cushion Grand Prix in het Koreaanse Wonju werd een prooi voor de Nederlandse nummer één van de wereld. Jaspers kreeg zondagmiddag uit handen van Farouk Barki, de president van de wereldbond UMB, de trofee en de cheque van 100.000.000 Koreanse won, omgerekend 74.000 euro. Op het erepodium stonden ook twee Koreanen, Bong-ju Hwang en Jun Tae Kim en de Zweedse wereldkampioen Torbjörn Blomdahl.

Dick Jaspers won de finale van het toernooi met een onverwachte suprematie. De wedstrijd naar drie gewonnen set was een vluggertje voor de Nederlander: 18-3 in 10 beurten, 17-11 in 8 en 23-4 in 7 beurten. Het gemiddelde van Japers in de finale: 2.320. Het gemiddelde van de Koreaanse outsider: 0.720. ,,Mijn tegenstander, die een geweldig toernooi had gespeeld, kon het in de finale niet meer waarmaken'', zei Jaspers later. ,,Hij was er eerlijk gezegd zo bedroefd over, dat hij een traantje moest laten.''

,,Ik heb hem vanaf het begin van de finale goed klem gezet'', zei Jaspers, die na het zes weken durende verblijf in Korea met een grote glimlach het hoogste podium kon bestijgen. ,,De Koreanen in de finale waren zware tegenstanders. Ik heb van allebei verloren in de laatste poule en die Hwang, een totaal onbekende jongen, had me flink afgedroogd. Dus ik was gewaarschuwd en heb hem vanaf de start onder zware druk gezet.'' Dat gebeurde, bekende Jaspers, af en toe met een geluksballetje, maar uiteindelijk heb ik toch een mooie finale gespeeld met een hoog gemiddelde. Zoals ik dat heel het toernooi heb gedaan. Ik ben in de drie poules met acht, in de kwalificaties en in de finalpoule, elke keer als eerste geëindigd. Dan mag ik dus wel zeggen dat ik de verdiende winnaar ben geworden.''

Dick Jaspers kijkt terug op een zwaar, een slopend, een enerverend, maar bovenal een lang en veeleisend toernooi. ,,Ik heb in totaal in de 18 dagen van het toernooi, eerst in de kwalificatie, daarna in de finalepoule en tot slot in de finalepartij 22 wedstrijden gespeeld. Het was enorm zwaar, vooral mentaal, omdat we elke wedstrijd met het mes tussen de tanden hebben gespeeld. Het ging altijd maar om winnen, om bij de besten te zijn, want iedereen was enorm gemotiveerd en geladen om ver te komen in het toernooi.''

,,Ik ben eigenlijk niet eens moe'', schetste Jaspers zijn gevoel na de finale. ,,Maar die spanning heeft ook mij in zijn greep gehad, hoor. Wat een toernooi was dit, wat hebben we gevochten. En ik mag nu wel zeggen: het is me glansrijk gelukt. Dit was verreweg het langste toernooi dat ik ooit heb gespeeld. Ik heb er veel voor gedaan, heel veel getraind, het hele jaar door. Ik was natuurlijk een kanshebber, ik had na dat jaar heel veel zin in biljarten, ik wilde hier dolgraag winnen, maar ik ben ook maar een mens. De beloning is geweldig. Ik ben blij dat ik naar huis mag, zoals iedereen, en dat ik een gigantische prijs heb gewonnen. Dat heeft het allemaal de moeite waard gemaakt.''

Over 22 wedstrijden boekte Jaspers, 17 overwinningen, 1 gelijkspel en 4 nederlagen en een algemeen gemiddelde van 2.308 (beste series 20 en 19). De finale ging tussen de nummer één van de wedstrijd en de nummer 450, de 38-jarige Koreaan Hwang, die nog nooit internationaal heeft gespeeld en de grote revelatie was van deze Grand Prix. Toch was Hwang haast ontroostbaar na de finale: toen Jaspers zijn grote vreugde liet zien, verborg Hwang op zijn stoel het gezicht in zijn handen.

De Koreaan Jun Tae eindigde op de derde plaats van deze World 3C Grand Prix na in twee weken en 23 partijen te hebben gespeeld: 16 winstpartijen, 1 gelijkspel en 6 verliespartijen en een algemeen gemiddelde van 1.861. Hij versloeg Torbjörn Blomdahl in de eerste wedstrijd voor de play-offs met 2-1 (26-7 in 8, 13-21 in 8, 12-7 in 4), maar verloor in de tweede wedstrijd van Hwang met 2-1.

Torbjörn Blomdahl eindigde als 4e met 22 gespeelde partijen: 14 overwinningen, 1 gelijkspel en 7 nederlagen met een algemeen gemiddelde van 1.844. Blomdahl verlaat dit Koreaanse avontuur met een prijs van 25 miljoen won, omgerekend 18.000 euro. De nummer twee werd beloond met 50 miljoen won (37.000 euro), de nummer drie met 25 miljoen won.

De 4 Turkse spelers bij de laatste 8 staan op de laatste 4 plaatsen van deze laatste groep van 8. Semih Sayginer staat 5e met 1.833 (10 winstpartijen, 2 remises, 9 verliespartijen) en ontvangt 13.000 euro. Lütfi Cenet is 6e (6-3-8) met 1.778 en ontvangt 11.000 euro, Murat Naci Coklu is 7e (12-0-9) met 1.990 overall en ontvangt 9.000 euro. Tayfun Tasdemir is 8e met 1.963 (balans 10-1-10) en krijgt 7.500 euro.

Enkele opvallende resultaten: beste serie voor Lütfi Cenet met 23 (1.480 euro). Beste score in een set van 25 minuten met 36 voor Tayfun Tasdemir (750 euro), beste individueel gemiddelde voor Dion Nelin met 4.000 of 44 punten in 11 beurten (1500 euro).

De winnaar van de tweede finalegroep was Choong-bok Lee (3.300 euro).

De einstand van de laatste finalepoule met 8 spelers:

1 Dick Jaspers 15-2.173-13
2 Bong-ju Hwang 15-1.869-9
3 Jun Tae Kim 13-1.757-12
4 Torbjörn Blomdahl 12-1.822-11
5 Semih Sayginer 10-1.884-12
6 Lütfi Cenet 7-1.654-10
7 Murat Naci Coklu 6-1.723-10
8 Tayfun Tasdemir 4-2.000-18.

Het eindpodium met Dick Jaspers en de twee Koreanen

Dick Jaspers juicht en straalt van geluk nadat hij de Grand Prix heeft gewonnen

Dolle vreugde na de winnende carambole in de finale

Dick Jaspers deelt zijn geluk met UMB voorzitter Farouk Barki

Jaspers krijgt de trofee van de UMB president

De Koreaan Hwang in de finale, waarin hij kansloos was tegen Dick Jaspers

De Koreaan zit treurend op zijn stoel na de verloren finale

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom