Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Belgisch Kampioenschap Teams Ronde 22 (BEL)

Kortrijkse ontsnapt, De Ploeg klasse lager

Gepost door op 4 mei 2022

Kortrijkse ontsnapt, De Ploeg klasse lager

© Paulus Brekelmans
Wesley de Jaeger blijft bij De Leug, dat als nummer 4 eindigde op de ranglijst

Op de laatste speeldag van de Belgische teamcompetitie ging het over het kampioenschap van Op de Meir, de tweede plaats van Mr. 100, de degradatie van De Ploeg en Biljart-World, de promoties van M4. 100 2 en Promotion team en over transfers, zoals die van Eddy Merckx van Biljart Express naar BC D'n Eik waar Glenn Hofman moet vertrekken voor de nieuwe kopman.

Wie als versterking naar Biljart Express komt, is nog niet bekend. Zoals ook de samenstelling van De Leug nog niet zeker is. Huub Wilkowski vertrekt wel bij het gedegradeerde De Ploeg en is de nieuwe aanwinst voor De Leug. Daar is het aanblijven van Johan Loncelle nog niet zeker, maar wel dat het team zeker gaat spelen met Ronny Lindemann, Huub Wilkowski en Wesley de Jaeger. De meeste teams gaan met dezelfde selectie naar het volgende seizoen.

De KBC Kortrijkse voelde zich de gelukkigste ploeg van de laatste dag. ,,We zijn enorm blij dat we ons hebben kunnen veilig spelen'', zei Ronny Brants na de overwinning met 6-2 bij BC D'n Eik, waardoor het Kortrijkse team twee punten uitliep op De Ploeg, dat met 8-0 verloor van Zanzibar.

Ronny Brants schetste het wisselvallige seizoen van Kortrijkse: ,,Het was een vreemd seizoen. We stonden na twee wedstrijden bovenaan, daarna zijn er zaken gebeurd waarvan we als team enorm hebben afgezien. Daardoor was de spirit uit het team. Maar we zijn blijven knokken om in de eerste klasse te blijven. In onze laatste vijf wedstrijden hebben we 9 punten gehaald. De kameraadschap die we hebben getoond en de vechtlust hebben ons gebracht waar we nu staan, met dank aan de teammaats.'' Ronny Brants speelde zelf in de tweede helft net over 1.500 gemiddeld.

De wedstrijd tegen BC D'n Eik eindigde in een 6-2 zege onder meer dank zij de opvallende winst van Ronny Brants op Glenn Hofman, de Nederlander die een totale off-day had en na de partij te horen kreeg dat hij geen plaats meer krijgt in het team voor volgend seizoen. Brants versloeg Hofman met 40-16 in 27 beurten. Voor Kortrijkse won Vandendriesche van Bitalis en Eghin van Gijsels. Davy van Havere zorgde voor de enige zege van D'n Eik tegen Ravestyn: 40-39 in 30.

TBA Biljartpalace steeg naar 16 punten door een overwinning op KBC Brugse met 6-2 en Steven van Acker als riante winnaar tegen Kay de Zwart: 40-11 in 20. De Leug bezorgde Biljart-World nog een laatste verliespartij met 6-2 (Loncelle en De Jaeger uit in 29 beurten). Pierre Soumagne versloeg voor Zanzibar zijn Nederlandse teammaat Huub Wilkowski met 40-31 in 20 beurten.

De eindstand:

1 Op de Meir 34-1.172-12
2 Mr 100 Lier 33-1.242-11
3 Biljart Express 27-1.264-14
4 DCB De Leug 27-1.134-14
5 Zanzibar 23-1.158-13
6 De Witte Molen 23-1.087-11
7 D'n Eik 21-1.043-13
8 Kortrijkse 18-1.040-10
9 Brugse 17-1.050-16
10 Biljartpalace 16-1.006-18
11 De Ploeg 14-0.953-14
12 Biljart World 9-0.984-13

Het team van Kortrijkse kon zich handhaven dankzij een voortreffelijke tweede helft

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom