Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Carambole - Europees Kampioenschap - Brandenburg (GER)

Met acht spelers naar finale in kader 47/2

Gepost door op 29 april 2015

Met acht spelers naar finale in kader 47/2

© Harry van Nijlen/Kozoom
Marek Faus voerde de ranglijst van het 47/2 aan na de voorronden

BRANDENBURG - De uitschakeling van Raymund Swertz, die twee jaar geleden Europees kampioen werd in het kader 47/2, was de grootste verrassing in de voorronden van deze spelsoort. Met acht poules van drie werd gestreden om acht plaatsen in de achtste finales. De Tsjech Marek Faus was de nummer één geplaatst met 4 punten en 100.00 gemiddeld.

De Fransman Willy Gérimont schitterde met de maximale serie van 200 van acquit in zijn eerste partij, maar werd in zijn tweede uitgeschakeld door de Nederlander Michel van Silfhout (200-152 in 5).

Raymund Swertz speelde twee keer gelijk in zijn poule met Eddy Leppens (200-200 in 3) en Patrick Dumont (5 beurten), waarna Leppens de poulewinnaar was.

De poulewinnaars met matchpunten, gemiddeldes en hoogste serie:

1 Marek Faus 4-100.00-196
2 Michel van Silfhout 4-57.14-175
3 Xavier Gretillat 4-57.14-195
4 Patrick Niessen 4-50.00-118
5 Nicolas Gerassimopoulos 4-33.33-156
6 Sven Daske 4-28.571
7 Eddy Leppens 3-80.00-199
8 Thomas Nockemann 2-59.66-137.

De kwartfinales voor vanmorgen (woensdag) 9.00 uur:

Faus-Nockemann
Niessen-Gerassimopouos
Daske-Gretillat
Leppens-Van Silfhout.

Het 5 pins individueel was gisteren een Italiaanse aangelegenheid. Michelangelo Aniello ging naar het goud na winst op Thomas Primon met 3-1 (49-60, 60-44, 60-58, 60-41).

De Nederlandse finale vrij spel onder 21 op de matchtafel werd gewonnen door Sam van Etten, die de toernooiuitblinker Ferry Jong in de finale versloeg met 300-0 in 3 beurten. Jong eindigde met het hoogste gemiddelde (61.36), de winnaar Van Etten met 38.91. Sam van Etten maakte in de finale een serie van 299, de hoogste uit de finaleronde.

De Turk Ardan Güngör werd Europees kampioen driebanden onder 17 op de kleine tafel. Hij versloeg in de finale de Spanjaard Daniel Pena met 25-20 in 20 beurten.

Het driebanden op de kleine tafel is aan een lange marathon begonnen. Peter De Backer leverde de eerste opvallende prestatie met een partij van 25 punten in vijf beurten (5.000).

Peter De Backer in zijn partij van 5.000 gemiddeld

De koplopers in de poules zijn voorlopig:

Peter De Backer 5.000
Yvo Gazdos 2.500
Byrol Uymaz 2.173
Matthy Monnissen: 1.562
Markus Pfeiffer 1.315
Berry Dallinga 1.282
Matthias Pfeifer 1.250
Peter Meersman 1.219
Jaroslav Korec 1.190
Raymon Groot 1.136
Kay de Zwart 1.086
Radovan Hajek 0.833
Ingo Fischer 0.766
Rick van Aspert 0.633.

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom