Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Algemeen - Kozoom Interview

Mr. Farouk Barki (UMB) in tijden van Corona crisis

Gepost door op 11 mei 2020

 Mr. Farouk Barki (UMB) in tijden van Corona  crisis

© Ton Smilde
Mr. Farouk Barki in tijden van crisis: de WK's verzetten naar 2021, de World Cups wordt moeilijk

CAIRO - De president van de wereldbond van biljarters spreekt in deze tijden van crisis meestal alleen formeel via het officiële kanaal van de UMB. Met aankondigingen van afgelastingen en aanpassingen van de kalender door de COVID 19 crisis. Mr. Farouk El Barki regisseert een bond met 53 landelijke federaties en honderdduizenden biljarters in een tijdperk zonder evenementen en in een gedwongen oase van rust. De toekomst is onzeker, want de grenzen zijn gesloten en het virus is op zijn retour, maar nog lang niet verslagen.

Het interview met Farouk Barki gunt biljarters en aanhang een kijkje in het centrum van waaruit de wereldbond wordt geleid. Het is voor de voorzitter voor de rest van 2020 en daarna net zo onzeker als voor zijn spelers. Het WK driebanden, met Torbjörn Blomdahl als titelhouder, de WK's voor teams, junioren en dames, de World Cups en de Survival Masters: het is slechts gissen naar de kansen wanneer de ballen weer zullen rollen.

De andere recente update via het UMB-kanaal ging over informatie dat de Koreaanse federatie KBF en PBA (Proforganisatie in Korea) overwegen om samen te werken met de lokale promotie in biljart. De UMB meldt dat het moet worden beschouwd als een stap in de richting van een toekomstige internationale overeenkomst tussen UMB/KBF en PBA/B&N. De aankondiging: ,,We moeten benadrukken dat de UMB-situatie met betrekking tot PBA/B&N niet is veranderd en dat schorsingen van PBA-spelers geldig blijven.'' De UMB toont zich echter opnieuw bereid een wederzijds aanvaardbare oplossing tussen partijen te vinden.

Hoe zorgelijk is de huidige crisis voor spelers, clubeigenaars, organisatoren, biljartbedrijven en sponsors? De president leeft mee, laat de vragen op zich afkomen en wil zo eerlijk en uitgebreid mogelijk reageren vanuit de UMB, met name over de gevolgen voor de kalender, hoe onzeker die ook zijn.

Mr. Farouk El Barki, een sportleider in crisistijd:

Kozoom/Frits Bakker: Hoe zien je dagen eruit zonder toernooien, zonder reizen en zonder allerlei mensen en vrienden te ontmoeten in het biljart?
Mr. Farouk Barki: Ik mis onze sport 'biljart', alle vrienden, officials en spelers door deze COVID-19-situatie. Het grootste deel breng ik, zoals bijna iedereen, thuis door met nadenken over hoe de toekomst van onze sport zal zijn als we weer op de goede weg zijn. We overleggen regelmatig over specifieke kwesties via e-mail en videoconferenties.

Kozoom/ B: Wat is het meest recente nieuws en wat zijn uw verwachtingen voor de kalender. Wat is de strategie van de UMB bij annuleringen van toernooien en kampioenschappen. Het nieuws werd tot nu toe stap voor stap aangekondigd? Is er bijvoorbeeld een kans dat we de WK's driebanden die op komst zijn worden gespeeld?
Farouk Barki: Niemand weet of kan zeker weten wanneer de internationale evenementen opnieuw kunnen starten. Niet alleen voor biljarten, voor alle sporten. Zoals al was te zien, houdt de UMB de COVID-19-situatie in de gaten en beslist twee maanden van tevoren over doorgaan of afgelasten. Het is te vroeg om nu een beslissing te nemen over de evenementen in september en oktober. Daarnaast bespreken we de situatie met onze organisatoren. Wereldkampioenschappen zijn een uitzondering. We zullen ons best doen om in die gevallen uit te stellen naar het 1e kwartaal van 2021, in geval van annulering. En na overleg met de federaties. Gezien de huidige situatie zal het naar mijn mening erg moeilijk zijn om de geannuleerde World Cups te verzetten. De organiserende federaties plannen hun evenementen volgens een nationaal goedgekeurd protocol. De UMB wordt te zijner tijd door de organisatoren geïnformeerd over hun protocol.

Kozoom/FB: De strikte, wereldwijde regels zijn nu: zo lang er geen vaccin is, kunnen er geen grote evenementen plaatsvinden. Wat betekent dat voor UMB, zoals voor WK's en andere toernooien? Kunt u dat inschatten voor de rest van 2020?
Farouk Barki: De UMB moet de veiligheidsmaatregelen voor heel onze biljartfamilie wereldwijd overwegen, volgens de aanbevelingen van de Wereld Gezondheids Organisatie en de protocolregels van de nationale overheden voor evenementenorganisaties. Ik hoop van harte dat we voor het 4e kwartaal van 2020 weer op schema komen.

Kozoom/FB: Als er zicht komt op verbetering, wat is dan het plan om te praten over evenementen later te laten spelen? De belangrijkste vereiste zal toch zijn dat alle grenzen open zijn, zodat alle spelers aan alle evenementen kunnen deelnemen?
Farouk Barki: Zoals ik al zei, houden we nauw toezicht op de situatie en zodra de grenzen open zijn en al onze spelers zonder beperkingen kunnen reizen, zullen de evenementen worden opgestart. We zijn ervan overtuigd dat onze organisatoren en nationale federaties een individueel protocol hebben in overeenstemming met hun mogelijkheden.

Kozoom/FB: Heb je veel reacties van federaties ontvangen over de schade die Corona toebrengt, bijvoorbeeld verlies van competities, verlies van leden, financiële schade?
Farouk Barki: Ik heb van geen enkele federatie een reactie ontvangen, maar ik kan me de sportieve en financiële schade voor de nationale clubs en de impact voor de nationale federaties voorstellen. We lijden allemaal onder deze crisis, elk met zijn eigen zorgen.

Kozoom/FB: En van de spelers over de voortgang van de UMB-kalenders? Ze maken zich zorgen wanneer ze hun voorbereidingen weer moeten beginnen. Hoe kan de UMB haar leden in deze crisistijd het beste informeren?
Farouk Barki: Alle spelers weten heel goed hoeveel UMB met hen meeleeft en ze ondersteunt. Zonder spelers zijn er geen evenementen. Zonder evenementen is er geen UMB. Maar onze spelers maken deel uit van onze gemeenschap en ik ben er zeker van dat ze ook de ontwikkelingen volgen met de frequente UMB-aankondiging.

Kozoom/FB: De laatste vraag: er was een aankondiging op sociale media over samenwerking tussen snooker- en carambole-organisaties. Heeft dat iets te maken met de UMB?
Farouk Barki: Nee, niets, elke samenwerking van UMB met een biljartdiscipline, snooker of pool, zal verlopen via WCBS en haar leden, IBSF en WPA.

Bedankt Mr. Barki, het beste in deze zware tijden. Stay safe.

Mr. Farouk Barki tijdens een van zijn bezoeken aan een World Cup in Korea

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Billardsportarena
Billardsportarena
For all problems there is a solution

The Corona crisis affects us all, every industry and every sport, some more and others less. It will stop the international events for a long time. We should not wait but act. Let's use the possibilities that exist, and let's do it JOINTLY for the BILLARDSPORT. Years ago, for the first time before the World Cup tournament in Porto 2016, I offered a cooperation between the UMB and MYWEBSPORT. This was unfortunately rejected at that time. The disappointment about this should not prevent us from welcoming a cooperation with national and international federations in the future - FOR BILLARDSPORT.

We have the solution and act as follows:

1.
Interested board members of federations and clubs are cordially invited to cooperate. We are looking forward to every inquiry as well as suggestions and ideas under info@mywebsport.com

2.
As soon as the billiard players are allowed to return to their clubs we will start with the first HOME TOUR. A tournament series in which all billiard players who have MYWEBSPORT at home or in their clubs can participate. Of course there will also be prize money. The announcement will be sent to all MYWEBSPORT locations soon. Interested players can then also inform themselves under www.mywebsport.com or request an announcement under info@mywebsport.com.

3.
As the traditional team competitions will not take place in the usual form again so quickly, we are also thinking of organising team competitions and doubles tournaments. We are looking forward to your suggestions.

4.
Borderless training sessions are also offered. We call it HOME COACHING. The MYWEBSPORT users can participate in the training sessions of our top players and coaches. They can place their position exactly on the table with the laser and thus actively participate, because the coaches comment on their shots and analyse different solutions. Andreas Efler will start with HOME COACHING as soon as we are allowed to return to our clubs. Andy(!) has almost scientifically worked out one of the main problems in 3-cushion, the so-called "KISS". It goes without saying that the analysis of positions from his "DUCKING KISSES IN THREE CUSHION" will be one of the main topics in his HOME COACHING. Hopefully he will also show the positions from his new app "CRAZY POINTS".
LOOK FORWARD TO THE HOME COACHING WITH ANDY.
________________________________________

We are happy to welcome you to our MYWEBSPORT Community.

Message 1/2 - Gepubliceerd op 11 mei 2020 23:43 - Bewerkt op 11 mei 2020 23:43

Frits Smits
Frits Smits
Vertaalde tekst in Nederlands
De Corona-crisis treft ons allemaal, elke industrie en elke sport, sommige meer en anderen minder. Het zal de internationale evenementen voor een lange tijd stoppen. We moeten niet wachten, maar handelen. Laten we gebruik maken van de mogelijkheden die er zijn, en laten we het gezamenlijk doen voor de BILLARDSPORT. Jaren geleden, voor het eerst voor het wereldbekertoernooi in Porto 2016, bood ik een samenwerking aan tussen de UMB en MYWEBSPORT. Dit werd toen helaas afgewezen. De teleurstelling hierover mag ons er niet van weerhouden om in de toekomst - VOOR BILLARDSPORT - een samenwerking met nationale en internationale federaties te verwelkomen.

Wij hebben de oplossing en handelen als volgt:

1.
Geïnteresseerde bestuursleden van federaties en clubs worden van harte uitgenodigd om samen te werken. We kijken uit naar elk onderzoek, evenals suggesties en ideeën in het kader van info@mywebsport.com

2.
Zodra de biljarters terug mogen naar hun clubs, beginnen we met de eerste HOME TOUR. Een toernooiserie waarin alle biljartspelers die MYWEBSPORT thuis of in hun club hebben kunnen deelnemen. Natuurlijk is er ook prijzengeld. De aankondiging zal binnenkort naar alle MYWEBSPORT locaties worden gestuurd. Geïnteresseerde spelers kunnen zich dan ook onder www.mywebsport.com informeren of een aankondiging aanvragen onder info@mywebsport.com.

3.
Omdat de traditionele teamcompetities niet meer zo snel weer in de gebruikelijke vorm zullen plaatsvinden, denken we ook aan het organiseren van teamcompetities en dubbeltoernooien. We kijken uit naar uw suggesties.

4.
Grenzeloze trainingen worden ook aangeboden. We noemen het HOME COACHING. De MYWEBSPORT gebruikers kunnen deelnemen aan de trainingen van onze topspelers en coaches. Ze kunnen hun positie precies op tafel leggen met de laser en dus actief deelnemen, omdat de coaches commentaar geven op hun foto's en verschillende oplossingen analyseren. Andreas Efler start bij HOME COACHING zodra we terug mogen keren naar onze clubs. Andy(!) heeft bijna wetenschappelijk uitgewerkt een van de belangrijkste problemen in 3-banden, de zogenaamde "KISS". Het spreekt vanzelf dat de analyse van de posities van zijn "DUCKING KISSES IN THREE CUSHION" zal een van de belangrijkste onderwerpen in zijn HOME COACHING. Hopelijk zal hij ook de posities van zijn nieuwe app "CRAZY POINTS".
KIJK UIT naar de home coaching met ANDY.
________________________________________

Wij heten u van harte welkom in onze MYWEBSPORT Community.

Gepubliceerd op 12 mei 2020 18:11

Billardsportarena
Billardsportarena
Danke Frits

Vielen Dank Frits für die Übersetzung.

Kennst Du MYWEBSPORT und hast Du es schon aktiv im Einsatz gesehen?

Jimmy

Message 2/2 - Gepubliceerd op 12 mei 2020 22:57

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom