Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Algemeen - Nieuws

Teamcompetities onder druk door dreiging quarantaines

Gepost door op 31 augustus 2020

Teamcompetities onder druk door dreiging quarantaines

© Ton Smilde
Roland Uijtdewillegen en andere buitenlanders spelen voorlopig niet in België: ,,Ik ga het risico niet nemen.''

TURNHOUT/RANST - De Belgische teamcompetitie driebanden gaat vanavond, maandag, van start met een gehavend programma. Twee wedstrijden van de vier gaan niet door, omdat tenminste twee teams hebben besloten om door dreigingen met quarantaines voorlopig niet te spelen. Dat geldt voor Biljart Express en Op de Meir, twee van de favorieten voor het kampioenschap. Voor die twee clubs spelen vier Nederlanders, die liever thuisblijven. Roland Uijtdewillegen heeft in Nederland contact gehad met het RIVM (Rijks Instituut voor Volksgezondheid en Milieu) en kreeg het dringende advies om na terugkeer uit België tien dagen in quarantaine te gaan. ,,Wij met Op de Meir, waar ook Barry van Beers speelt, hebben dan ook besloten om met ons team in België voorlopig niet te spelen.''

De Nederlandse competitie in de eredivisie driebanden, die op zondag 13 september van start gaat, wacht deze week het advies van NOC/NSF, de sportorganisatie in Nederland af. Sectievoorzitter driebanden Paul Brekelmans: ,,We nemen nog geen beslissingen, maar enkele teamleiders en spelers hebben wel al bij ons geïnformeerd en aangegeven dat ze niet willen spelen tegen spelers die uit landen komen met code oranje.''

De twee Belgische teams, die niet willen spelen, Op de Meir uit Ranst en Biljart Express uit Turnhout hanteren dezelfde filosofie. De Nederlander Gerwin Valentijn (Biljart Express): ,,Wij hebben als team besloten dat we deze maand alvast niet zullen spelen. Met ons team spelen we in de regio Antwerpen en Turnhout, waar de strikte maatregel is, dat we in quarantaine moeten als we in Nederland terugkeren. Dat risico willen wij niet nemen.'' Frans van Kuyk is de andere Nederlander in dit team en voor de Belg Martin Spoormans is het risico te groot in verband met ziekte van zijn vrouw.

De Belgische biljartbond heeft nog niet overwogen om de competitie uit te stellen. Twee teams spelen vanavond, maandag, wel thuiswedstrijden, onder meer met twee Duitse en één Nederlandse speler: KBC Kortrijkse-BC Herentals en BC Den Eik-KBC Brugse. Morgen, dinsdag, spelen De Witte Molen tegen Mr. 100 Lier en TBA Biljartpalace tegen KBC Zanzibar.

Peter Ceulemans onderkent het risico niet: ,,Voor Nederlanders geldt dat er geen grenscontroles zijn. En als ze niet langer dan 48 uur hier zijn, is er geen quarantaine nodig.'' Roland Uijtdewillegen: ,,Het is zelfs zo, dat de 'Belgische RIVM' dringend adviseert om bij aankomst in hun land eerst 14 dagen in quarantaine te gaan en in Nederland moeten we vanuit landen met code oranje, ook al zijn we er maar een uur geweest, nog eens 10 dagen in quarantaine. Ik werk in de zorg en neem geen enkel risico.'' Zijn teamgenoot Barry van Beers: ,,Wij hebben het als team zo besloten, maar iedereen staat vrij om het risico af te wegen.''

In Nederland wordt de zaak deze week door Willem la Rivière, de bondsdirecteur, in overleg met NOC/NSF onder de loep genomen. Paul Brekelmans wacht dat oordeel af. ,,Het wordt vanuit het bondsbestuur behandeld, omdat we niet per sectie apart gaan onderhandelen. De topteamcompetitie, van onze andere sectie, gaat straks ook beginnen met buitenlandse spelers. Voor de eredivisie driebanden geldt natuurlijk, dat er veel buitenlanders spelen, ook uit landen met code oranje of nog strenger. Ik kan me voorstellen dat we ons daar dringend over gaan buigen. Bepaalde spelers hebben al gezegd: ik speel niet tegen spelers uit die landen. Maar ook kan het zo maar dat Eddy Merckx en andere Belgen niet naar Nederland mogen reizen. Dat zullen we dus allemaal moeten bekijken. Het zou kunnen dat het gevolgen heeft voor de start van de competitie.''

Martin Horn besloot om zijn wedstrijd te spelen in België en won met 50 in 30 beurten

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom