Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Invitatie Tournooi - Wonju (KOR)

Topbiljarten op zijn aller zwaarst in World Grand Prix

Gepost door op 16 juli 2021

Topbiljarten op zijn aller zwaarst in World Grand Prix

© Five&Six
Torbjörn Blomdahl is in de beste positie om de play-offs te halen

WONJU - De nummer één Torbjörn Blomdahl staat op een luxe positie, de nummer twee, Dick Jaspers, gaat nog een zware slotdag tegemoet. De World Grand Prix in Wonju, Korea, met een zeer attractief prijzengeld, is maar twee dagen van de ontknoping verwijderd. Twee Europeanen en twee Koreanen staan in de top vier, zijn kansrijk voor de play-offs met vier spelers, maar alles kan in de twee laatste ronden nog gebeuren met vier Turken op de vier laatste plaatsen.

Torbjörn Blomdahl had op het eind van de dag uitgerekend: ,,Ik sta er wel gunstig voor, maar ben nog niet zeker van een plaats in de top vier. Alles hangt nog af van de laatste twee ronden (morgen, zaterdag). Ik krijg twee zware tegenstanders: Cenet en Jaspers. En het ligt heel dicht bij elkaar. Ik ben al op de rand van de uitschakeling geweest, nu doe ik mee voor de vier eerste plaatsen. En elke partij is zeker nog belangrijk: het beste is om in deze finaleronde eerste te worden, dan ben je al zeker van de finale om de eerste plaats.''

Dick Jaspers, die op de slotdag nog tegen Coklu en Blomdahl speelt, voelt de hete adem van een viertal spelers nog in zijn nek. Twee Koreanen, Jun Tae Kim en Bong-Ju Hwang, de revelatie van het toernooi, zijn nog razend gevaarlijk. Ook Coklu en Sayginer gaan zeker een gooi doen naar de top vier op de slotdag.

,,Het is zo spannend, niet normaal meer'', riep Jaspers uit nadat hij op de voorlaatste dag eerst van Jun Tae Kim had verloren en daarna won van Lütfi Cenet. ,,Dit is topbiljarten op zijn aller zwaarst, zo heb ik het nog nooit meegemaakt. De stress is bijna ondraaglijk met die korte setjes en 30 seconden om af te stoten. Tenslotte staan er grote geldprijzen op het spel, iedereen wil meedoen voor de overwinning. En niemand is te onderschatten. Ik dacht vooraf: die twee Koreanen zijn vrij onbekende jongens, maar die staan me toch fantastisch te biljarten.''

De twee oude krijgers die bovenaan staan, Blomdahl en Jaspers, ogen in elk geval strijdvaardig en gretig. Torbjörn: ,,Ik heb een paar slechte partijen gespeeld, maar dan had ik geluk dat mijn tegenstander ook slecht speelde. Voor de plaatsing in de finalepoule moest ik zelfs nog winnen van HaengJik Kim. Ik lag er dus bijna uit, maar Kim was in de war, dat was mijn geluk, zodat ik kon winnen.''

Morgen, zaterdag, volgt de climax in het finaleveld met acht, die allemaal nog twee keer spelen. In de laatste ronde won Blomdahl van Tasdemir in de laatste partij dankzij een slotserie van 11. De Zweed had eerder van Coklu verloren met 2-0. De Koreaan Hwang, de dark horse die voor het eerst in een internationaal toernooi uitkomt en nog nooit een World Cup heeft gespeeld, klom op naar de top vier door overwinningen tegen Sayginer met 2-1 en Coklu met 2-1. Jun Tae Kim won van Jaspers met 2-1 en van Coklu met 2-1. Zo was het de gloriedag van de twee Koreanen, die door hun overwinningen het Turkse viertal naar de laatste posities hebben verdrongen.

De wedstrijden in de laatste ronde:
Blomdahl-Cenet
Jaspers-Coklu
Tasdemir-Hwang
Sayginer-Kim
Sayginer-Coklu
Blomdahl-Jaspers
Tasdemir-Kim
Hwang-Cenet.

De stand met nog twee partijen voor alle acht spelers:

1 Torbjörn Blomdahl 12-2.000-11
2 Dick Jaspers 9-2.246-13
3 Bong-Ju Hwang 9-1.978-9
4 Jun Tae Kim 9-1.737-12
5 Murat Naci Coklu 6-1.897-10
6 Semih Sayginer 6-1.977-12
7 Tayfun Tasdemir 4-2.153-18
8 Lütfi Cenet 4-1.809-10.

De Koreaan Jun Tae Kim versloeg Dick Jaspers en strijd nu met de Nederlander om de vier topposities

Murat Naci Coklu was de enige speler tot nu toe die Blomdahl kon verslaan

Bong-ju Hwang is de dark horse in het veld: hij staat in de top vier met nog een speeldag te gaan

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom