Nieuws Carambole Biljart

 

Carambole Biljart - Driebanden - Invitatie Tournooi - Wonju (KOR)

Turks bastion in een flow naar finale fase in Korea

Gepost door op 13 juli 2021

Turks bastion in een flow naar finale fase in Korea

© Five&Six
Murat Naci Coklu, twee overwinningen op voorlaatste dag en beste van vier Turken

WONJU - Het Turkse bastion in de World 3Cushion Grand Prix in Korea gaat met vier grote troeven op de topposities de slotdag van de tweede fase in het Koreaanse toernooi tegemoet. Murat Naci Coklu en Lütfi Cenet staan op de runner-up posities achter Dick Jaspers en Torbjörn Blomdahl. Semih Sayginer en Tayfun Tasdemir staan in de top vier van Poule A en moeten de laatste aanval op die positie nog counteren. Alleen de Koreanen van het thuisland staan met zo veel spelers in de bovenste zone van de ranglijst.

De vier begeerde plaatsen, die in Poule A en Poule B recht geven op de kwalificatie voor de finalepoule met acht spelers, zijn de inzet van de laatste schermutselingen. Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl en Murat Naci Coklu zijn de drie spelers die al zeker zijn van plaatsing. De slotgevechten in de twee poules voorspellen een enerverende laatste speeldag in de Grand Prix-arena in Wonju. De beslissende partijen voor morgen, dinsdag:
Poule A: Jaspers-Tasdemir, Nguyen-Merckx, Sayginer-Cenet, Tran-Choi.
Poule B: Coklu-Kim, Heo-Polychronopoulos, Hwang-Seo, Blomdahl-Cha.

Van de Europese spelers in het veld zijn Eddy Merckx (5 matchpunten uit 6 partijen) en Nikos Polychronopoulos (3 punten uit 6) al definitief uitgeschakeld voor plaatsing. De Belg verspeelde zijn laatste kans in de wedstrijd tegen Dick Jaspers, die hij had moeten winnen. De partij eindigde in een remise: Jaspers won de eerste set met 23-12 in 6, de tweede werd 13-13 in 7, de derde set ging naar Merckx met 11-6 in 7 (gemiddeldes, Jaspers 2.210, Merckx 1.714). Nikos Polychronopoulos bleef op één overwinning uit zes partijen door verlies met 2-1 tegen Jun Tae Kim.

Jaspers en Blomdahl voeren beide hun poule aan met 16 matchpunten uit 5 partijen: ieder 5 overwinningen en 1 gelijke score. Lütfi Cenet klom op naar de tweede plaats na Jaspers door een overwinning tegen Nguyen met 2-0 met dezelfde matchpunten als Sayginer, maar een beter setsaldo. Tayfun Tasdemir speelde zich bij de beste vier met nog één ronde te gaan door overwinningen op Sayginer en Choi. De Turkse clash liet een Tasdemir in grootse vorm zien: hij won de eerste set tegen Sayginer met 28-6 in 6, de tweede met 16-9 in 8, goed voor een gemiddelde van 3.142 en een hoogste serie van 13.

Twee spelers kunnen de top vier nog bedreigen: Nguyen Quoc Nguyen, die net als Tasdemir 9 punten heeft en morgen nog tegen Merckx speelt. Ook Quyet Chien Tran, met 7 matchpunten, heeft nog een minimale kans: de Vietnamees speelt nog tegen Won Young Choi. Tasdemir heeft een zware laatste missie: hij speelt nog tegen Jaspers.

De vier koplopers in Poule B zijn Torbjörn Blomdahl (16 uit 6), Murat Naci Coklu (15 uit 6), Jun Tae Kim (12 uit 6) en Bong Joo Hwang (10 uit 6) en worden achtervolgd door Jung Han Heo, die 9 uit 6 heeft en de top vier nog kan halen. Cha, Poly en Seo zijn uitgeschakeld. Coklu gaat keurig mee in het spoor van Blomdahl door zijn twee overwinningen van vandaag tegen de Koreanen Seo (2-0) en Cha (2-0), die laatste met een moyenne van 2.866. In moyenne is Coklu van het hele veld van zestien spelers de tweede na Jaspers met 2.267.

Lütfi Cenet klom door zijn overwinningen op Choi en Nguyen naar de tweede plaats

Semih Sayginer staat nog in top drie ondanks verlies tegen Tasdemir in zijn laatste partij van de dag

Tayfun Tasdemir staat voor een zware laatste missie tegen Dick Jaspers

De standen voor de laatste dag:
Poule A:
1 Dick Jaspers 6-16-2.858-19
2 Lütfi Cenet 6-10-2.029-23
3 Semih Sayginer 6-10-2.153-15
4 Tayfun Tasdemir 6-9-1.769-13
5 Nguyen Quoc Nguyen 6-9-1.656-12
6 Quyet Chien Tran 6-7-1.804-13
7 Eddy Merckx 6-5-1.575-7
8 Won Young Choi 6-3-1.467-11

Poule B:
1 Torbjörn Blomdahl 6-16-2.100-17
2 Murat Naci Coklu 6-15-2.267-14
3 Jun Tae Kim 6-12-1.748-16
4 Hong Joo Hwang 6-10-1.692-11
5 Jung Han Heo 6-9-2.086-11
6 Nikos Polychronopoulos 6-3-1.503-8
7 Myung Jong Cha 6-3-1.733-12
8 Chang Hoon Seo 6-3-1.377-9.

De twee poules die spelen om de posities 17-32 worden aangevoerd door Dani Sánchez en Dion Nelin. In de poule van de Spanjaard is Choong Bok Lee de nummer twee met dezelfde matchpunten als Sánchez (15), gevolgd door HaengJik Kim met 11, Chi Yeon Cho met 9 en Dong Hoon Kim met 9. Nelin leidt met 15 punten voor Ja-in Kang, 12, Sung-won Choi en Sameh Sidhom, alle drie met 12.

Therese Klompenhouwer speelde vandaag gelijk tegen de Koreaanse jongedame Ji-Eun Han (1-1, sets 14-7 voor de Nederlandse, 17-6 voor de Koreaanse en 10-10 in de laatste set, gemiddelde Han 1.030, Klompenhouwer 0.937). De Nederlandse wereldkampioene verloor de partij tegen Choong Bok Lee met 2-0 (2.647/1.235). Helemaal tevreden was Klompenhouwer niet over haar optredens in Korea. ,,Ik hoop beter terug te komen dan wat ik nu heb laten zien, maar ben wel heel dankbaar voor de uitnodigingen.''

Roland Forthomme heeft nog een kans om te overleven bij de beste vier van zijn poule. Voor de Belg wordt de partij tegen Ji Hun Ahn een 'must win', zodat hij nog kans heeft om Kang, Choi en Sidhom bij te halen in matchpunten en door een beter moyenne mee naar de volgende fase te gaan.

 

 

 

 

 

 

 

Terug naar al het nieuws

Opmerkingen

Plaats als eerste een opmerking

Plaats een nieuwe opmerking

Log in of registreer nu om een opmerking achter te laten

Forgot your password?

Hebt u nog geen account ?

Registreer uzelf gratis op Kozoom om in te kunnen loggen op de website. Dit heeft u nodig om gratis livestreams te bekijken maar ook als u zelf iets wil posten in bijv het forum.

Zodra u een account heeft, krijgt u de mogelijkheid om een Premium Pass aan te schaffen die u onbeperkte toegang geeft tot alle gedeeltes van de website, bijvoorbeeld toegang tot de exclusieve livestreams en het ruime video archief.

Word lid van Kozoom